Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanlığı arasında imzalanan turizmde iş birliği protokolü ile Düzce’nin potansiyelinin tanıtılması ve doğal zenginliklerinin tüm Türkiye’ye kazandırılması hedefleniyor.

Türsab İşbirliği Protokolü 2

Turizmde iş birliği protokolü Düzce’nin tanıtım çalışmalarında etkili olacak 

Turizmde İş birliği Protokolü imza törenine; Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu, TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ercan Güner, Başkan Yardımcısı Nazmi Uçar, TÜRSAB BTK Bolu Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Güngör, Karabük Yönetim Kurulu Üyesi Şebnem Urgancıoğlu ve Zonguldak Yönetim Kurulu Üyesi Vahdettin Velioğlu, Düzce’deki seyahat acentesi yetkilileri ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü personeli katılım sağladı.

Türsab İşbirliği Protokolü 9

Düzce Turizm ve Tanıtma Ofisi, kente gelen yerli ve yabancı turistlerin farklı dillerde ihtiyaç duydukları her türlü bilgi, belge, tanıtıcı broşür vb. materyallerin temin edilebileceği, turizm hareketliliğinin arttırılması yönünde ortak projelerin geliştirileceği bir merkez haline getirilecek.

Birebir görüşmeler sağlanabilecek

Türkiye’nin dört bir yanından seyahat acentelerinin bağlı bulunduğu TÜRSAB, Düzce iletişim ofisi olarak da hizmet verecek. Düzce’deki seyahat acentelerinin işlerinin yürütülmesi, rehberlik hizmeti ve seyahat acenteleri aracılığıyla tatil planlayan yerli ve yabancı turistlerle birebir görüşmeler sağlanabilecek.

Turizm destinasyonlarının tanıtılması ve sahip olunan yerel potansiyelin harekete geçirilmesinin yanında, Düzce’de somut olmayan kültürel miras taşıyıcısı sanatçılarının ürünlerinin sergilenip tanıtıldığı faaliyetler düzenlenecek.

“SADECE SEVGİLİLER GÜNÜNDE DEĞİL, HER GÜN BİR ŞEY İSTERİM” “SADECE SEVGİLİLER GÜNÜNDE DEĞİL, HER GÜN BİR ŞEY İSTERİM”

Tanıtım faaliyetlerine hız verilecek

Türsab İşbirliği Protokolü 11

Düzce’nin tarihi, doğal ve kültürel mirasının korunmasına yönelik faaliyetlerin desteklenmesi ve bu mirasın değerlendirilmesini sağlayacak altyapının geliştirilmesi, turizm çeşitliliğinin arttırılması, turizm tesis ve hizmet altyapısının iyileştirilmesi ile yenilikçi turizm yönetiminin sağlanması için çalışmalar yapılacak.

Türsab İşbirliği Protokolü 1

Düzce Valiliği’nin proje sahibi olduğu, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ortaklığında yürütülen, Düzce İl Özel İdaresi ve Düzce Belediye Başkanlığı’nın iştirakleriyle, 2016 yılında Doğu Marmara Kalkınma Ajansı MARKA’nın Mali Destek Programı çerçevesinde “Modern Uygulamalar ve Yenilikçi Yöntemler ile Düzce Turizm Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında, 2016 yılında hayata geçirilen Düzce Turizm Tanıtma Ofisi, yapılan iş birliği protokolü ile tanıtım faaliyetlerine hız verecek.