Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti'nin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katıldı.AK Parti Genel Merkezi'ndeki toplantıya Ak Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, İl Genel Meclis Başkanı Dursun Çakır, AK Parti Düzce Kadın ve gençlik kolları başkanları katıldı. Toplantıda hazır bulunan Düzce heyeti sosyal medya hesaplarından fotoğraf paylaştı. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başbakan Yıldırım, programın  geç başlamasından dolayı geç kalan partilileri uyardı, "Ben 9'a 10 kala geldim, sizden 15 dakika alacağım var" dedi. Başbakan Yıldırım, burada parti üyelerine şöyle seslendi:

“Hizmet Yapmazsan Vatandaş Kaldırır Kenara Atar”

 ''Bizim siyasi rakiplerimiz zannediyor mu ki AK Parti'de kaşımıza gözümüze bakarak oy veriyorlar? Vatandaşa hizmet yapmazsan vatandaş dersini verir kaldırır kenara atar sizi .AK Parti'nin bugünlere gelmesinin arkasındaki en önemli şey 'Millet ne derse onu yaparım' demesidir. Milletin derdini sormayanın artık bu ülkenin idaresinde yeri yok. Demokrasi milleti kendisine benzetmek değil, millet neyse sen de o olacaksın.''

''Yeni Anayasayı Da Yapacağız, Başkanlık Sistemini De Getireceğiz''

Yıldırım, başkanlık sistemi ve yeni anayasa için de net konuştu: Sorunları torunlara bırakarak bu günlere gelen parti değil AK Parti. Dağ gibi soruları dağ gibi hizmetlere dönüştüren partidir AK Parti. Yeni anayasayı da yapacağız, başkanlık sistemini de bu ülkeye, Türkiye'ye getireceğiz. İstiyoruz ki bu yapılacak yeni anayasaya siyasi partilerin rakiplerimizin de bir katkısı olsun. Bu onura onlar da ortak olsun. Bir anayasa teklifini Meclis'in gündemine getireceğiz ondan sonra karar Meclis'indir.

'Diyelim Ki Olmadı...''

Diyelim ki olmadı adres yine belli millete tekrar gideceğiz. Kararı millet verecek. Durup dururken milletin işi gücü var sürekli bize destek atacak hali yok. Tarlası var dükkanı var pazarı var işi gücü var. Bize şunu da dememesi lazım milletin 'Biz sizi seçtik ne zırt pırt geliyorsunuz aranızda anlaşın işi halledin.' Mecbur kalmadıkça milletin önüne sorun götürmemiz lazım.

Haber;S.KAŞKIR

Editör: Haber Merkezi