Köpek

Vahşetin görüntüleri Gölyaka’dan

Geçtiğimiz günlerde bir sosyal medya platformunda, Gölyaka Belediyesi Hayvan Barınağı’nda yaşandığı iddia edilen korkunç bir olay paylaşıldı.

Ekran Alıntısı-72

Kullanıcılar, paylaştığı görüntü ve fotoğraflarla barınakta köpek ölümlerinin yaşandığını iddia etti.

Paylaşımlarında ‘Sorarlarsa denetliyoruz dersiniz.’ mesajıyla Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne tepki gösteren vatandaşlar Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi'ni etiketleyerek bu vahşetin araştırılmasını istedi.

415983602 745467297618600 3282127002040161904 N (1)

Valilik soruşturma başlattı

Konunun ulaştığı Düzce Valiliği kısa zamanda harekete geçti, yaptığı sosyal medya paylaşımında köpek ölümleriyle ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

HABER EKİBİMİZ BEYKÖYLÜ VATANDAŞLARA ÖNGÖRÜLERİNİ SORDU HABER EKİBİMİZ BEYKÖYLÜ VATANDAŞLARA ÖNGÖRÜLERİNİ SORDU

“X sosyal medya platformu üzerinden dolaşıma giren Gölyaka Belediyesi Hayvan Barınağı’nda meydana geldiği iddia edilen köpek ölümleri hakkında kamuoyunu bilgilendirmek gereği hasıl olmuştur.

Bu iddiaların ciddiyeti karşısında Valiliğimiz ivedilikle harekete geçerek konu incelemeye alınmış olup ilgililer hakkında soruşturma başlatılmıştır.

Valiliğimiz koordinesinde, ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından, hayvanların korunması ve güvenli bir çevrede yaşam sürmeleri amacıyla ortak çalışma yürütülmektedir.

Kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla soruşturmanın sonuçlarına dair bilgiler paylaşılmaya devam edilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

HABER: Nisa Aydın