Düzce Belediyesi, bünyesinde kurduğu Tarım Akademisi’nde örnek bir çalışma başlatıyor.

“Modern Tarım” çalışmaları kapsamında Mergiç Mahallesi’nde bulunan 121 dönümlük alanın “Tarımsal Kalkınma Merkezi”ne dönüştürülmesi ile başlayan süreçte, dezavantajlı kadınların ve genç çiftçilerin tarıma teşvik edilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar önemli aşamaya geldi. Bu çalışmaların bir somut adımı daha resmiyete döküldü. Düzce Valisi Cevdet Atay ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü huzurunda Düzce Belediyesi ve Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü için hazırlanan “Tarımsal İş Birliği Protokolü”nün imzaları atıldı.

WhatsApp Image 2023-01-14 at 12.01.34

3 yıl boyunca uygulamalı eğitim alacaklar

Düzce’de bünyesinde Tarım Bölümü de barındıran İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin 121 dönümlük “Tarımsal Kalkınma Merkezi”nden faydalanması amacıyla hazırlanan protokol kapsamında öğrenciler ilk etapta 3 yıl boyunca uygulamalı eğitim alma fırsatı bulacak. Protokole taraf olan Düzce Belediyesi, Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile BELTUR A.Ş. protokolde yer alan yükümlülükleri kapsamında öğrencilerin tarımsal faaliyetlerle uğraşmasını ve hasat edilen ürünlerin pazarlanması konusunda destek sağlayacak.

İmza törenine Düzce Valisi Atay da katıldı

Düzce Valiliği’nde, Vali Cevdet Atay, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç ile Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Beytullah Yılmaz’ın katıldığı imza töreninde taraflar protokol gereklerini yerine getirmek üzere çalışmaların hızla başlayacağını belirtti.