banner851

banner955

ALTERNATİF YOL MÜJDESİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek şehir merkezi ve mahallelerde yapılan çalışmaları değerlendirdi. Mahallelerin sorunlarına tek tek vakıf olduğunu belirten Başkan Özlü, “Biz sizlerle yakın çalışmazsak doğru iş üretemeyiz. Muhtarlarımızın memnun olmayacağı bir iş yapmak istemem. İhtiyacınız ne ise bunları yapabilecek güçteyiz” dedi. Başkan Özlü, Olimpiyat, Türkseven ve Çoban Kavşaklarında trafik yükünü azaltacak alternatif yol müjdesini verdi.

Düzce 10.06.2022, 16:13 12.06.2022, 14:20
4181
ALTERNATİF YOL MÜJDESİ
banner986

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 2022 yılının ilk 6 aylık sürecini değerlendirmek, belediye olarak mahallelere ve şehir geneline yönelik yapılan-yapılacak olan çalışmalar çerçevesinde mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Mutfak Sanatları Merkezi (MSM)’nde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına Başkan Özlü’nün yanı sıra AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Muhtarlar Derneği Başkanı Mensur Bilgin, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hasan Şengüloğlu, belediye başkan yardımcıları, belediye birim müdürleri ve 56 mahallenin muhtarı katılım sağladı.

Uzun süredir bir araya gelemediklerini ancak bunu telafi edeceklerini belirterek konuşmasına başlayan Başkan Dr. Faruk Özlü, “Ramazan ayında buluşacaktık lakin vatandaşlarımızın sofralarına misafir olduğumuz için bu ramazanda bir araya gelemedik. Bugün bir nebzede olsa bunu telafi etmek adına sizlerleyiz” dedi.

130 BİN TON ASFLAT DÖKÜLECEK
Kısa süre önce asfalt sezonunu başlattıklarını bunun yanı sıra Düzce’nin temel sorunlarını çözerek daha detaylı projelere yoğunlaşmaya başladıklarını dile getirerek açıklamalarına devam eden Başkan Özlü, “Alt yapısı bitmiş bütün yollarımızı asfaltlıyoruz. Bu sene 130 bin ton asfalt dökeceğiz. Geçen 3 yılda temel ağır sorunlarımızı çözdük. Biri ulaşım konusuydu, diğeri çöp konusu bir diğeri de içme suyu alt yapısıdır. Bu sorunlarımızın bir kısmı bitti bir kısmı devam ediyor. Ulaşım noktasındaeski otobüslerimizle çalışıyor olsaydık aylık sübvanse edilmesi gereken rakam 6 milyondu. Bunu kaldırdık yerine yeni ulaşım sistemini koyduk. İçme suyunda bir kısım çalışmalar tamamlamadı ama ekonomik dalgalanmalardan ötürü durmak durumunda kaldı. Devam edeceğini sizlerle paylaşmak isterim. Bunlar uzun vadeli projelerdir” şeklinde konuştu.

İSTİKAMETİMİZ DOĞRU
“Mahallelerimizin sorunlarını tek tek biliyorum” diyen Özlü, “Bundan sonra yapacaklarımız mahallelerimiz için çok büyük ama Düzce için küçük işler.  Düzce’deki siyasetçileri ikiye ayırın. Konuşanlar ve çalışanlar. Biz çalışanlar tarafındayız. Biz sizlerle yakın çalışmazsak doğru iş üretemeyiz. Muhtarlarımızın memnun olmayacağı hiçbir iş yapmak istemem. İhtiyacınız ne ise bunları yapabilecek güçteyiz. Bütün ekiplerimiz sahada. Gidişatımız iyi. İstikametimiz doğru” dedi.

MELEN BOYUNDAN ALTERNATİF GÜZERGAH AÇILACAK
Özlü, konuşmasının sonunda bir müjdeyi de paylaşarak, Olimpiyat, Türkseven ve Çoban kavşaklarındaki trafik yoğunluğunun çözümüne yönelik çalışma yaptıklarını, bu kapsamda Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin ile birlikte Ulaştırma Bakanını ziyaret ettiklerini belirterek, “Melen boyundan alternatif yol açarsak buralardaki trafiği rahatlatacağını söyledik. Güzergaha baktılar. Projelendirildi. Orada bizim 18 uygulamaları yapmamız gerekiyor. Çalışmalarımızı tamamlayıp önümüzdeki Temmuz ayında orayı karayollarına teslim ediyoruz.  Melen çevre yolu projesi inşaatına bu sene başlıyoruz” şeklinde konuştu.

Özlü, konuşmasının ardından söz isteyen muhtarların istek, öneri ve taleplerini tek tek dinleyerek ilgili birim müdürlüğüne yönlendirdi.

banner844
Yorumlar (7)
Evet aynen 2 ay önce
Mahallelerden haberinizmi var sizin.? Çöp, pislik, bozuk yollar, delik deşik asfaltlar.. saymakla bitmez. Lütfen işinizi yapın yada makamları işgal etmeyin yeter ya. Hep boş laf hep safsata.. oy zamanı hatırlayın ve düzcenin haline bakın.. ( öncü sende yorumları yayınla bir zahmet )
Tuncay 2 ay önce
Başkan bölgenin en büyük asfalt tesisin var sen duzcenin asfaltini hendekli firmaya verdin bu mu senin 49 milyona verdiniz asfalt ihalesini asfaltini neden belediye satmıyor asfalt tesisini kiraya verdin belediyeciliğin
Türkseven kavşağı? 2 ay önce
Düzce’de türkseven kavşağı diye bir yer yok kardeşim ben eminim başkan da konuşurken türkseven kavşağı dememiştir siz böyle yazmışsınızdır
Düzceli.. 2 ay önce
istanbul olun ca kıyamet kopuyo düzce olun ca ses yok sadece öncu yorumları siliyon
Şirin baba 2 ay önce
O yapılacak yolda Turgut özal ve Fen lisesi var.şu an burda okuyan çoçuklarımız karşıdan karşıya zor geçiyorlar,o zaman o trafikte evlatlarımızıda düşün BAŞKAN.
Aa 2 ay önce
Sırf türkseven kavşağı yazılan haberde varsınız diye de size oy yok.
VATANDAŞ 2 ay önce
18 uygulaması yapılacakmış yine vatandaşın canına okuyacaksınız 18. madde uygulamanız batsın bee. Yol yapacaksanız düzgünce parasını ödeyin arkadaş....
21
açık