banner851

banner955

ASAR PROJESİ İHALE AŞAMASINDA

Sadece yılın birkaç ayı içinde ıslah çalışması yapıp, şehir merkezinin göbeğinde görüntü kirliliğine neden olan Asar Deresi için hazırlanan proje hayata geçiyor. 3 Etap olarak planlanan projenin ilk etabı için rekreasyon ve çevre düzenleme işi ihaleye çıkıyor. Belediye Başkanı Dr. Faruk özlü, önümüzdeki günlerde projenin detaylarını kamuoyu ile paylaşacak.

Düzce 24.02.2022, 14:12 24.02.2022, 16:26
3762

Her seçilen Belediye Başkanının üzerinde proje gerçekleştirdiği, ancak hiçbir projenin hayata geçirilemediği Asar Deresinde, mutlu sona geliniyor mu? Belediye Başkanı Özlü tarafından startı verilen Asar Deresi ve çevresinin, Gösterişli Otel-Küçüksu Köprüsü, Küçüksu Köprüsü- Şaguç Köprüsü ve Şaguç Köprüsü-Film Platosu arasında kalan bin 730 metrelik bandının rekreasyonel amaçlarla planlanması ve dere etrafındaki alanların kamusal kullanım senaryolarının geliştirilmesine ilişkin hazırlıkları tamamlanan kentsel tasarım projesinin ilk etabının rekreasyon ve çevre düzenleme işi önümüzdeki ay içerisinde ihaleye çıkıyor.TOPLAM PROJE ALANI 190 BİN METREKARE


190 bin m² toplam proje alanına sahip olacak ve uygulama projesi 3 etapta tamamlanacak olan projenin Küçüksu Köprüsü- Şaguç Köprüsü arasında kalan 470 metrelik ilk etabında Asar Deresinin her iki tarafında yürütülecek çalışma ve her iki yanında yapılacak kentsel tasarım müdahaleleri, kent içinde yapısal ve mekansal bütünleşmeyi sağlayarak, Asar suyunu kent içinde hissettiren ve yaşayan bir rekreasyon alanı oluşturulacak.
DÜZCE'NİN TANITIMINA KATKI SAĞLAYACAK


Mart ayında ihaleye çıkacak olan ve 3 etaptan oluşan projeye dair açıklamalarda bulunan Başkan Dr. Faruk Özlü, “Proje alanı, kent merkezinin güneyinde, kente paralel seyreden Asar Suyu Deresi ve çevresinden oluşmakta. Özgün kentsel tasarım müdahaleleri ile yapılacak olan rekreasyon alanı şehir dışından ziyaretçilere de hitap edilebilecek ve Düzce’nin tanıtımına katkı sağlayacaktır. Üç etapta ele alacağımız projemizin 1. etabında hâlihazırda yoğun kullanımı olan kent meydanını referans alıyoruz. Küçüksu Köprüsü- Şaguş Köprüsü arasında kalan alanı kapsayan ve toplam düzenleme alanı 470 metre olan proje alanının hem işlevsel hem de niceliksel olarak merkezi konumundadır. 2022 yılı bir çok projemizin hayata geçtiği bir yıl olacak. Asar Deresi ile ilgili projemizin detaylarını da önümüzdeki günlerde yapacağımız tanıtım ile kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

banner844
Yorumlar (4)
Ramazan 8 ay önce
Düzce Belediyesi para harcanacak yeri buldu, asar deresi zaten ıslah edildi, dereden inşaat kumu alan ocaklar kapatılıp suyun bulanık akmaması sağlanırsa sorun ortadan kalkmış olur. Asar deresinden akan su Düzce il merkezi için içme suyu olarak mı kullanılacak acaba. Fuzuli para harcamayı yaparsa AKP yapar derim. Saygı ve sevgilerimle,...
AHMET BAGIŞ 8 ay önce
Proje uygulaması Dere yatağının sağı ve solu 50 metre kamulaştırılarak, yeşil yürüyüş alanı ve çift yönlü yol bisiklet yolu doğru mu?
gerekli mi? 8 ay önce
Asar deresi gayet iyi ve temiz durumda. Böyle bir yatırıma gerek var mıydı? Önceki başkan zamanında yollar bozukken böyle süsleme işleriyle uğraşıyordu. Aynı hatalara düşülmez umarım.
Avci 8 ay önce
Kum ocagina care bulun
17
kapalı