banner851

banner955

FATURALARA NASIL YANSIYACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, temel gıda ürünlerinde KDV'nin yüzde 8'den yüzde 1'e düşürüldüğünü açıklamasının ardından Düzce Belediyesi de harekete geçerek su abonelerinden alınan KDV oranını yüzde 1’e indirdi.

Düzce 16.02.2022, 12:24
1432
FATURALARA NASIL YANSIYACAK?

Enflasyonla mücadele tedbirleri kapsamında temel gıda maddelerinde Katma Değer Vergisi (KDV) oranının yüzde 8’den yüzde 1’e düşürülmesi kararı pazartesi itibariyle yürürlüğe girdi. Ay sonunu getirmek için kuruş hesabı yapan vatandaş, fiyatların market raflarına yansımamasından şikayetçi olurken denetimler de sıkılaştırıldı.

Kararın ardından kamu kurumlarından da adımlar gelmeye başladı. KDV indiriminin uygulanmaya başlamasıyla Düzce Belediyesi de harekete geçti. 14 Şubat ve sonrası için su abonelerinden alınan KDV oranını yüzde 8’den yüzde 1’e düşürüldü.

“VATANDAŞLARIMIZI HER ALANDA DÜŞÜNÜYORUZ”

Düzcelilerin her zaman yanında olduklarını ve gereken adımların da vatandaşların menfaati üzerine atıldığını kaydeden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gıda fiyatlarında KDV indirimi kararının ardından biz de su abonelerinden alınan KDV oranında yüzde 7 indirim yaptık. Mesken, iş yeri, sanayi, inşaat başta olmak üzere bütün abone türlerine, 14 Şubat'tan geçerli olmak üzere yeni fiyat uygulanmaya başladı. Düzce’mize hayırlı olsun” ifadelerinde bulundu.

FATURALARA NASIL YANSIYACAK?

Mart ayında Düzceli bir hane daha önce 50 TL ödediği aynı seviyedeki su kullanımı için 46 lira 75 kuruş ödeyecek. 50 TL’lik faturada 3 lira 25 kuruş indirim olacak.

banner844
Yorumlar (5)
Vatandaş 8 ay önce
100/10 da indirim yapsanız ak parti ye oy yok benden bu saatten sonra
Burak 8 ay önce
Çok indirim yapıldı ya valla 4 tl yi nasıl öderdik yoksa
50 8 ay önce
50 tl fatura da 4 tl fazladan almamış olacsk, mükemmel göz boyama algı indirimi
Düzce li 8 ay önce
Faturada yüzde 18 vergi var o neyin nesi dalgamı geçiyorsunuz.
Tatar ramazan 8 ay önce
Imigimizi sıka sıka aldılar.
Şimdi lütuf gibi ikram ediyorlar
22
kapalı