banner614

KONURALP PİRİNÇTE DE MARKA OLACAK

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Konuralp pirincinin tüm Türkiye ve dünyaya tanıtılarak kente ve üreticiye katma değer sağlanması için gereken tüm çabanın yapılacağını belirterek, “ Konuralp pirincimizi marka yapacağız” dedi.

banner846
Düzce 09.11.2020, 10:20
859
KONURALP PİRİNÇTE DE MARKA OLACAK
banner844

Çeltik Kapasite Artış Projesi kapsamında Düzce Belediyesi, Düzce Valiliği ve Düzce Ovası Sulama Birliği, Konuralp pirincini daha geniş kitlelere ulaştırmak için Düzce Belediyesi önünde tanıtım stantları kurdu. Üreticilerin açtığı stantları ziyaret eden ve üreticilerle sohbet eden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Konuralp pirincinin tanıtılması ve daha geniş bir alanda üretilmesi için tüm imkânlar sağlanacak” dedi.

"TARİH İLE TARIMI BİR ARAYA GETİRECEĞİZ"

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Tarih ile tarımı bir araya getireceğiz. Antik Kentimizin olduğu Konuralp’de Osmanlı Saraylarında lezzeti ile kullanılan Konuralp pirincini de tüm Türkiye’ye duyuracağız. Marka haline geleceğiz. Biz zaten Antik Tiyatro’muzun kazı çalışmalarını görmeye gelen ziyaretçilerimize Konuralp pirincinden yapılan pilavımızı ikram ediyoruz. Bundan sonra da ürünümüzün tanıtımı ve satış pazarlama alanında desteğimiz olacak” diye konuştu.

COĞRAFİ İŞARETLİ

Konuralp pirincinin tanıtılmasını önemsediklerini kaydeden Başkan Özlü, “ Çeltik Kapasite Artış Projesi ile Türkiye’nin pirinç ihtiyacının yüzde 10’unu üretmek istiyoruz. Böylelikle Düzce’miz sadece turizm, tarih ve doğa güzellikleri ile değil aynı zamanda markalaşmış tarım ürünleri ile tanınmış olacak. Mutfak Sanatları Merkezi’mizin de açılması ile Düzce’mizi her alanda daha bütüncül bir şekilde tanıtmış olacağız” ifadelerinde bulundu.

Yorumlar (1)
YAVUZ0881 8 ay önce
Kaç kuyruklu yalan millet akp nin yalanlarına doydu bi siz doymadınız artık hep aynı nakarat kalıbınızın adamı olun bıktı bu millet sizden partinizden ilk otobüsle memlekete paketleneceksiniz şimdi den kutluyorum siz dalga geçin milletle
18°
parçalı az bulutlu