banner851

banner614

SÜRÜCÜLER İSYAN ETTİ: RESMEN EZİYET

banner619

Şehir merkezinden Fiskobirlik Kavşağı'na ulaşmak isteyenler için Eski Bolu Caddesi üzerinde gidiş-dönüş olarak yapılan yeni düzenleme kurallara uymayan sürücüler nedeniyle her akşam bölgede trafik keşmekeşi yaşanmasına neden oluyor.

banner846
Düzce 26.03.2020, 09:40
3242
SÜRÜCÜLER İSYAN ETTİ: RESMEN EZİYET
banner844

Fiskobirlik Kavşağı'nın tekrar ulaşıma açılmasının ardından trafikte yapılan düzenlemelere uyulmaması ulaşımda aksamalara davetiye çıkartıyor.

2019 yılının eylül ayında kaza riski gerekçesiyle kısmi olarak kapatılan ancak gelen tepkiler üzerine 30 Aralık 2019 tarihinde beton bloklar kaldırılarak tekrar trafiğe açılan Fiskobirlik Kavşağı'na ulaşım şehir merkezi yönünden gelişte değiştirildi.

Daha önce SGK binası önünden Eski Bolu Caddesi'ne çıkan ve oradan karşı yola geçerek yan yoldan kavşağa ulaşan araçlar, bu güzergahın tehlikeli olduğu gerekçesiyle Ticaret Lisesi'nin bir arka sokağına yönlendirildi. D-100 Karayolu'ndan terminal ya da şehir merkezine gitmek isteyenlerin kullandığı yan yola başka araçların girmemesi için sokağın başına demir barikatlar kurulurken, alternatif yol olarak belirlenen Eski Bolu Caddesi'nin kavşağa yakın 20 metrelik kısmı ise gidiş-geliş olarak ikiye bölündü ve yolun başına trafik ışıkları yerleştirildi. Ancak sadece Ticaret Lisesi arkasından gelinerek dönüş yapılması gereken yola farklı güzergahlardan gelerek kuyruk oluşturanlar yüzünden trafik özellikle akşam saatlerinde tam bir keşmekeşe dönüşüyor.

Yasak olmasına karşılık sadece gidiş olan yönden geliş yaparak trafiği tehlikeye düşüren sürücüler nedeniyle Düzce Ticaret Lisesi'nin arka yolunda dakikalarca beklemek zorunda kalan sürücü ve yolcular bu duruma tepki gösteriyor. Kurallara uymayanlara cezai işlem uygulanmasını isteyen vatandaşlar, "Her akşam bu eziyeti yaşıyoruz. Yapılan düzenleme denetlenmeli. Bu şekilde yanlış yönden gelenler yüzünden uzun süre bekliyoruz. Yola dönüş yapamıyoruz. Ya kamera ya da trafik ekibiyle kurallara uymayanlar belirlenip ceza kesilmeli." dedi.

Yorumlar (10)
E. E 1 yıl önce
Aynen ben o noktaya gelince sol tarafa bakıyorum bakıyorum arkası bitmiyor gerçekten insanı delirtiyorlar milleti enayi yerine koyup pişkin pişkin milletin gözüne bakarak dönüş yapıcak vatandaşlara yol vermiyorlar bu noktada bu gidişle yol vermeme kavgası olur. Emniyet ekipleri beklesin ters yoldan gelen araçları yediemine çeksinler eminim tekrarlanmayacaktır..
OKUL YOLU TRAFİK 1 yıl önce
TAM OKUL ÖNÜNDE TRAFİK Mİ OLUR MUŞ ÇOCUKLARIMIZI KİME GÜVENEREK BIRAKACAZ HERAN ARABA ÇARPACAK DÜŞÜNCEMİZ
Vatandas 1 yıl önce
Bu kavsak kapanmasi lazim ya dalcik yada viyaduk yapilmasi lazim
S.N 1 yıl önce
Trafik ekiplerimiz sık sık kontrol etmeli yanlis yoldan gelenleri
Düzceli 1 yıl önce
Kavşak kapatıldığında ortalığı ayağa kaldıranlar 500m. Fazla yol katediyoruz diye isyan ediyorlardı ne oldu şimdi rahatmısınız memnunmusunuz sonuçtan.
MH 1 yıl önce
Biz bu yolun muhatabın bulamadık sn belediye başkanı topu karayollarına attı ama işi başından savdığı bir gerçek şimdi merkezde bir kavşakta diyelim bozuk yol durumu söz konusu kavşağı karayollarına yap mı diyeceksiniz bu kervan kavşağında bir düzenleme yapamadınız karayollarına siz yapın dediniz ama yolu öyle berbat ettiler ki Fevzi Çakmak tarafında kuyruk 2 km ye varıyor trafiği arıyorsun biz kameralardan görüyoruz diyorlar o kadar saçma ki doğru dedikleri sistemin çıkış noktası insanların çilesinin artması otogardan kalıcı istikametine giden yan yolu kapatıp durağın ana yol olarak kullanılması şaşılacak bir durum, Fevzi çakmaktan kalıcı istametine gidecek araçların yan yolunu kapamak akıl almayacak başka bir konu gereksiz yere toprakla yol kenarını doldurup yolu daraltmak övündükleri tek çözüm mahalleye seçim zamanı kimse gelmesin size şöyle hizmet yaptık böyle yaptık demesin mahallelinin çektiği çileyi görmeyen idareci çözüm bulmuyorsa eğer bizim için idareci sayılmaz
Faruk 1 yıl önce
Dere kenarından sağalı sollu adliyeye kadar yeni yol yapılmalı
Tüh nasıl unutmuşlar 1 yıl önce
Her köşe başında ceza yazan bir kamera var. Asıl olması gereken yerlerden birisi burası burda yokmuymuş.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın