banner851

banner955

‘YETKİLİ SENDİKAYI GÖRMEZDEN GELİYORLAR’

1. OSB’de faaliyet gösteren MAS-DAF fabrikasında dün eylem vardı. Birleşik Metal-İş Sendikası’na üye çalışanlar, sendikayı görmezden geldiğini iddia ettiği fabrika yönetimini alkışlarla protesto etti.

Düzce 26.10.2021, 16:30 27.10.2021, 13:49
3184

Demokrasinin temel unsurlarından olan örgütlenme hakkı ve sendikaların faaliyetlerini özgürce yürütmesine yönelik olumsuz girişimlere göz yummayan sendikalı işçiler, seslerini eylemlerle duyurmaya devam ediyor.

Bu kez 1. OSB’de faaliyet gösteren MAS-DAF fabrikasında ter döken sendikalı işçiler, sendikal haklarının yok sayılmasını protesto etti. Su pompası alanında üretim yapan fabrikada yaklaşık 1 ay önce yetkili sendika olan Birleşik Metal-İş Sendikası temsilcilerinin görüşme taleplerine yönetimin olumlu yanıt vermediği iddia edildi.

Yaşadıkları sancılı süreci Öncü Haber ile paylaşan bir işçi, yönetim sendika ile masaya oturana kadar direnişe devam edeceklerini vurguladı.

Öncü Whatsapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)’na yaptıkları eyleme ilişkin görüntüleri gönderen sendika mensubu işçi, “1. Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan MAS-DAF firmasında işçilerin sendikal üyeliğini görmezden gelip sendika ile masaya oturmayan fabrika yönetimini işçiler protesto etmek için gün içindeki verilen öğle yemeğini yemedi. Akşam iş çıkışı da yönetimi protesto etmek için fabrikada alkışlı protestoda bulundu.” ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (11)
T.C 1 yıl önce
Helal olsun duzce insani koyun degildir duzce iscisi kole degildir butun illerde iscilerin sartlari iyi sakarya izmit bursa vs. Burasi kole pazari degil buradan o illere bircok uretim yapiliyor neden ucuz cunku duzce.
can 1 yıl önce
ALKIS TUTANLAR ISIZ KALDIGINIZDADA ALKIS TUTAR FABRIKA DÜZCEDEN TASINIR GIDER OZAMANDA ALKISLARSINIZ ISSIZLER COK IS ARAYANLAR COK CALISAN YOK
can 1 yıl önce
BU FABRIKALAR YATIRIMINI FABRIKALARI DÜZCEDEN TASIYIP BULGARISTANA ROMANYAYA TASIRSA HIC SASIRMAM DÜZCELILER HEP BÖYLEMI EKMEGINE SARILACAGINA YAPDIKLARINA BAK SOKAKDA ISSIZLER DOLU AFGANLI YERINIZI DOLDURUR
can 1 yıl önce
DUVA EDIN ISINIZ VAR CALISIYONUZ PARANIZIDA ALIYONUZ NEYIN POROTOSDOSU BU HE FABRIKALAR KAPANSIN SONRADA IS YOK DERSINIZ DÜZCEYE BU KAFAYLA GIDILIRSE KIMSE YATIRIM YAPMAZ AFKALILAR CALISIR FABRIKADA
Adige 1 yıl önce
Kaçırın böyle tüm fabrikaları. İTO kilidi de kaçırdınız.
noname 1 yıl önce
alkışlayın alkışlayın işveren fabrikasını buradan taşıdığında oda sizi alkışlar neyinize güveniyorsunuz işvereni protesto ediyorsunuz siz
HD 1 yıl önce
yine aynı fabrika
Ders almak 1 yıl önce
Birilerine uyup bu islere girmeyin. Adamın tuzu kuru, cani sıkılır eylem yapar. Sen ekmek parandaysan isine sarıl. Bu sendika yüzünden bir çok aile sıkıntı yaşadı. Kapanan firmalar oldu, burda amaç isciyi işvereni düşünmek değil üretimi engellemek. Oyuna gelmeyin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız