Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik düzenlenen Bozdoğan-7 Operasyonu kapsamında Düzce’de de operasyonlar düzenlendi. Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, DEAŞ ve çatışma bölgelerindeki silahlı terör örgütleriyle bağlantılı olan 4 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

OTOMOBİL VE MOTOSİKLETİN KARIŞTIĞI KAZADA 2 KİŞİ YARALANDI OTOMOBİL VE MOTOSİKLETİN KARIŞTIĞI KAZADA 2 KİŞİ YARALANDI

2-274

Açıklamada, “Cumhuriyet Başsavcılığımızca silahlı terör örgütüne üye olma (DEAŞ) suçu kapsamında yürütülmekte olan soruşturma esas olmak üzere; Irak uyruklu olup çatışma bölgelerinde DEAŞ Silahlı Terör Örgütü içerisinde faaliyet yürüttükleri şeklinde haklarında bilgi ve Irak mahkemelerince yakalama, aranma, mahkúmiyet kararı bulunan DEAŞ terör örgütü mensubu şahıslara ait olduğu değerlendirilen 15 bin 700 kişilik isim listesi ve Suriye/Haseke/Daşişa kampına yapılan operasyon sonucu elde edilen listelerde iltisaklı kurumlarca liste üzerinde yapılan çalışmalar neticesi isimleri tespit edilen ve Düzce’de ikamet eden; I. K. J. A. H. (1989/Nınowa), S. Y. R. R. (1971/Anbar), M. K H. H. (1992/Al Anbar) ve Ö. K. H. E. (1991/Felluce) isimli şahıslar başsavcılığımızın talimatıyla gözaltına alınmıştır.”

1-260

Operasyon

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde terör örgütü DEAŞ'a yönelik Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Antalya, Balıkesir, Çorum, Düzce, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Manisa, Yozgat ve Yalova'da düzenlenen Bozdoğan-7 Operasyonu'nda 51 şüphelinin yakalandığını duyurmuştu.