Tüm Dünya’nın gözü önünde yaşanan İsrail’in Gazze’ye yönelik insanlık dışı saldırılarında 3. Ay geride bırakılırken, Türkiye Gazzeli mağdurlara şefkat elini uzatmaya devam ediyor.

İsrail hava saldırılarında evleri yıkılan ve enkaz altında kalan 20 kişilik Gazzeli bir aile, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ nün talimat ve girişimleriyle Düzce’ye getirildi.

2Ed09907 1F7C 4560 9899 A8448Fa72209


ÖZLÜ, TÜM KURMAYLARINI 6 ŞUBAT’TA DEPREMZEDELER İÇİN, ŞİMDİ DE GAZZE İÇİN SEFERBER ETTİ

6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilimizde büyük bir yıkıma yol açarak 15 milyondan fazla vatandaşımızın hayatını etkileyen depremin ardından saatler içerisinde organize olarak bölgeye ilk insani yardım sevkiyatı yine Düzce Belediyesi tarafından organize edilmişti.

Özlü’ nün talimatıyla, insani yardımların yanı sıra Ulaşım AŞ’den tahsis edilen otobüslerle, deprem bölgesinden batı illerine gitmek isteyen depremzedeler, ücretsiz bir şekilde, tüm ihtiyaçları karşılanmak üzere nakil edilmişti.

“İŞİN ÖZÜ İNSAN” DEDİ KOLLARI SIVADI

Başkan Özlü o dönemde verilen tüm bu olağanüstü mücadeleleri “işin özü insan” sloganıyla hayata geçirdiklerini ifade etmişti. Depremden aylar sonra, Gazze – İsrail arasında çıkan savaşta da aynı hassasiyet ve kararlılıkla elini taşın altına koyan Başkan Özlü, kurmaylarını bu kez de Gazzeli masumlar için seferber etti.

İsrail’in hava saldırılarında evleri yıkılan ve o enkazdan yaralı olarak kurtarılan Gazzeli aile Başkan Özlü’ nün talimatıyla, geçtiğimiz günlerde İller İdaresi’nden işletmesi devir alınan otelde misafir ediliyor.

BU GURUR HEPİMİZİN BU GURUR HEPİMİZİN

Aralarında İsrail saldırıları nedeniyle 1 buçuk yaşındaki çocuğu kollarında can veren bir annenin de bulunduğu 20 kişilik grubun her ihtiyaçları Düzce Belediyesi tarafından karşılanıyor.

BAŞKAN ÖZLÜ AİLEYİ ZİYARET ETTİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yaralı oldukları için tedavileri devam eden aileyi misafir edildikleri otelde ziyaret ederek sohbet etti.

Aileyle bir süre sohbet eden Özlü, bütün ihtiyaçlarının karşılanması için görevlilere talimat verdi.

Öncü Haber mikrofonuna yaşadıkları süreci anlatan Gazzeli: “20 gün önce evimiz İsrail bombalarıyla yıkıldı. Biz enkazda kaldık, yaralandık. Sonra oradan yaralı olarak çıkarılıp Türkiye Sağlık Bakanlığı aracılığıyla Ankara’ya getirildik. Ameliyatlarımız yapıldı. Belediye Başkanımız Faruk Özlü, bizi buraya getirdi.
Bize burada çok iyi bakıyorlar. Her ihtiyacımız karşılanıyor. Hiçbir karşılık talep etmeden yapıyorlar bunu, Türkiye devletine ve Belediye Başkanımız Faruk Özlü ‘ye çok teşekkür ederiz. Allah razı olsun.”

415452Af 4074 4F87 886E Fc19Abd968Ba

1 BUÇUK YAŞINDAKİ ÇOCUĞU KOLLARINDA CAN VERDİ

“Yıkılan evin enkazından yaralı olarak kurtulan genç kadın, 1 buçuk yaşındaki çocuğunun kollarında can verdiğini ifade ederek: “kötü günler yaşadık. Evladımı kaybettim. Benim kolum bir daha düzelmeyebilir. İçimiz yanarken, bize sahip çıkan herkese çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun.” İfadelerini kullandı.


Öte yandan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ailenin Düzce’de kaldığı süre boyunca maddi manevi bütün ihtiyaçlarının karşılanması için talimat vererek otelden ayrıldı.

Haber – Ahmet Çelik
Kameraman – Emirhan Töngel