Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi, jandarma ekipleri “Narkoçelik- 13” operasyonları kapsamında Düzce’de de uyuşturucu tacirleri için sahaya indi. Düzce’de daha önceden belirlenen adreslere eş zamanlı baskın düzenleyen ekipler, yaptıkları aramalarda yüksek miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Ekran Görüntüsü 2024 04 21 113159

Operasyonlarda gözaltına alınan zehir tacirleri, işlemleri için Düzce İl Jandarma Komutanlığı’na götürüldü.

Ekran Görüntüsü 2024 04 21 113150

Bakan Yerlikaya operasyonların detaylarını paylaştı…

KAZA SONRASI KAVGA ÇIKTI KAZA SONRASI KAVGA ÇIKTI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Jandarma Genel Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde il jandarma komutanlıklarınca, uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlarla sokak satıcılarına yönelik 81 ilde eş zamanlı "Narkoçelik-13" operasyonları düzenlendiğini belirtti.

Operasyonlarda Türkiye genelinde 451 kilogram uyuşturucu madde ile 87 bin uyuşturucu hapın ele geçirildiği ve 194 şüphelinin yakalandığı bilgisini veren Yerlikaya, "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki, uyuşturucu satıcılarının aydınlık geleceğimiz olan gençlerimizi ve toplumumuzu zehirlemelerine asla izin vermeyeceğiz. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız artarak devam edecek." ifadelerini kullandı.