Düzce’de son yıllarda artan turizm çalışmaları sayesinde kente gelen turist sayısı giderek artıyor. Özellikle Erdoğan Bıyık başkanlığındaki Düzce Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ve Düzce TSO’nun omuz omuza vererek, şehri tanıtmak için birlikte hareket etmesi özlenen birlik-beraberliğin tohumlarının atıldığını gösterdi. Düzce’nin daha geniş kitlelere tanıtılması için yürütülen çalışmaların yavaş yavaş karşılığı alınırken, Öncü Haber ekibi, denizi, yeşili, şelaleleri, gölleri, tarihi Konuralp’i ve yöresel lezzetleri ile birçok zenginliği içerisinde barındıran Düzce’deki tanıtım faaliyetlerine yönelik sokağa çıktı ve vatandaşlara mikrofon uzattı.

İşte vatandaşların Düzce’nin turizmi hakkında düşünceleri;

“Asar su projesi faaliyete girerse turizmi Düzce’ye kazandırmış oluruz”

Vahdettin Çevik: Düzce için hayırlı olsun. Güzel şeyler yapmaya başladılar. Hele Asar su projesi faaliyete girerse turizme Düzce’yi kazandırmış oluruz. Kendi insanımızın kendini değiştirmesi lazım. Temiz olmalı ve güzel bakmalılar.

“Düzce’nin turizm potansiyeli yüksek”

Düzce’de tıp okuyan Ali Arda Yetkin: Bence oldukça mantıklı bir olay. Dilovası’nda yaşanan şeyleri düşündüğümüz zaman bacalandırma önemli bir şey. Düzce’nin turizm potansiyeli yüksek. Burası Off-Road merkezi, yamaçları olsun, raftingleri olsun. Ancak bu potansiyelin üstüne düşülmüyor. Düzce’ye daha iyisi yapılabilir. Yatırım veya reklam gerekli.

HASTANE YÖNETİMİ 3 MAYMUNU MU OYNUYOR? HASTANE YÖNETİMİ 3 MAYMUNU MU OYNUYOR?

“Bana göre reklam çok az”

Satılmış Arı: 1 senedir buradayım. Turizmle alakalı yerleri gezdim. Baya güzel gelişmeler var. Bana göre reklam çok az. Yani belirli yerlerde tanınıyor, belirli yerlerde tanınmıyor. Bir arkadaşım vardı. Gezdirdim Düzce’yi fakat dedi ki ‘Biz bunların hiçbirini bilmiyoruz.’ O yüzden tanıtım önemli.

“Şelalerimiz, mağaralarımız, ormanlarımız var”

Mahmut Ünal: Haberim olmadı ama yapılırsa iyi derim. Güzel şeyler gerekir. Şelalelerimiz, mağaralarımız, ormanlarımız var. Bunlardan başlanabilir. Turizm denilince denizi saymıyorum. Zaten bilinen bir şey.

“Bugüne kadar yapılmaması garip”

Nevzat Özdemir: Çalışmalar güzel. Düzce’nin turizme açılması lazım. Çok değerli yerlerimiz var. Başarırlarsa mükemmel bir şey. Efteni Gölü gibi bir değerimiz var. Bataklık olmuş. Burayı turizme açabilirler.  Güzeldere Şelalesi, Kardüz Yaylası, Samandere Şelalesi var. Teleferik sistemi bile koyabilecek bir konumdayız. Maddi giderlerini yetkililer değerlendirecektir. Düzce’nin turizmde ilerleyeceğini tahmin ediyorum. Bugüne kadar yapılmaması garip. Akçakoca turizmin göz bebeği. Sahildeki görüntü kirliliğinin temizlenmesi lazım.

“Milli park yapılabilir”

Zahit Özyazgan: Zaten burası için şart. Turizm yeri. Eğer bunun için bir öncülük yapıyorlarsa biz daha çok memnun oluruz. Eğlenecek, gezecek yer yok. Keşke böyle çalışma yapsalar. Orman bölgesi gibi yerlerimiz çok. Göl tarafımızda bol yerlerimiz var. Oraya milli park yapılabilir. Keşke çalışma yapsalar.