Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün ‘Spor Şehri Düzce’ hedefi doğrultusunda projesi hazırlanan “19 Mayıs Spor Kampüsü” için çalışmalar başladı. Kiremitocağı Mahallesi’nde planlanan yatırım ihale aşamasına gelirken, proje alanında zemin etüt çalışmaları da başladı.

72 milyon liralık yatırım maliyeti bulunan proje kapsamında, toplam 2 kat ve 1.100 metrekare alana sahip bir spor tesisi binası yapılacak. Yapının içerisinde hakem odaları, giyinme odaları, kafeterya, yönetim odası ve birçok fonksiyon bulunuyor.

F-12

Kampüs içerisinde, amatör spor kulüplerinin kullanabileceği, 45 metreye 90 metre ölçülerinde sentetik çim saha ve bu sahaya ait 500 kişilik çelik tribün de yer alacak. Bir adet basketbol ve bir adet voleybol sahası ile açık ve yarı açık oturma alanları, çocuk oyun alanlarının yanı sıra otopark ve yürüyüş parkuru da planlandı.

F2-6

Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Düzce’de spor tesisleri yetersiz. Bu eksikliği gidermek üzere 3 spor kampüsü planladık. Bu kampüslerden biri Şıralık Mahallesi’nde, biri kuzey çevre yolu kenarındaki eski taş ocağı alanında, biri de Kiremitocağı Mahallesi’nde olacak. Bunları inşa ettiğimiz zaman Düzce’deki bütün gençlerimizin spor yapabilecekleri, kulüplerimizin çalışabilecekleri çok nezih alanlar olacak” ifadelerini kullandı.