Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde bıraktığı birçok eserle Konuralp halkının gönlünde taht kuran ve Konuralp davası için ömrünü harcayan tarihi beldenin efsane Belediye Başkanı İbrahim Aykut, geçtiğimiz Cumartesi günü tedavi gördüğü Özel Çağsu Hastanesi’nde kalp ve böbrek yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetmişti.

Konuralp’in belde kalması için bir ömrünü vakfeden ve Konuralplilerin gönüllerinde ayrı bir yeri bulunan efsane Belediye Başkanı İbrahim Aykut, son yolculuğuna uğurlandıktan sonra, üç gün boyunca dualarla anıldı.

Whatsapp Image 2024 03 06 At 11.17.59 (1)

Aykut için düzenlenen Taziyeye, CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, Düzce mevcut Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, MHP Belediye Başkan Adayı Yılmaz Eser, MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, İYİ Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş, Türkseven Şirketler Grubu adına Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, TSO eski Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Özmen, Düzce Kent Konseyi Başkanı ve AK Parti Belediye Meclis Üyesi adayı Av. Arb. Ali Dilber ile birlikte Düzce iş dünyasından birçok isim katıldı.

Taziyeye gelenleri, Aykut’un oğulları Sami Aykut, Erdoğan Aykut ve kendisi ile aynı ismi taşıyan torunu İbrahim Aykut karşıladı. Taziyede Aykut için Yasin-i Şerif ve Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu.

Whatsapp Image 2024 03 06 At 11.17.58

“KİMİ NE ZAMAN, NE ŞEKİLDE ARAYIP SORACAKLARI BELLİ DEĞİL” “KİMİ NE ZAMAN, NE ŞEKİLDE ARAYIP SORACAKLARI BELLİ DEĞİL”

Konuralp davasında ölürken bile hasta yatağında; ‘Ben ölürsem beni belediyenin cenaze aracı ile değil,  değil başka bir arabayla kabre getirin’ diyerek mesaj vermeyi unutmayan İbrahim Aykut, vefatının üçüncü gününde düzenlenen taziyede Konuralp pirincinden yapılan ‘Kasaba Pilavı’ ile Konuralp’te anıldı.

HABER: Savaş ARI