banner851

banner614

DÜZCE VE BÖLGEDE HİÇ YOK!

Milli Eğitim Bakanlığı terör örgütleriyle bağlantılı olduğu gerekçesiyle Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile açığa alınan 6007 öğretmeni görevine iade etti. Düzce ve Batı Karadeniz Bölgesinde göreve iade edilen öğretmen olmazken iadelerin Güney Doğu ve Doğu illerinde fazla olması dikkat çekti.

banner619
Eğitim 26.11.2016, 17:12 27.11.2016, 17:41
2958
DÜZCE VE BÖLGEDE HİÇ YOK!
26 Eylül 2016’da yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile terör örgütü PKK bağlantısı gerekçesiyle açığa alınan 11 bin 500 öğretmenden 6007’si görevine iade edildi.
Milli Eğitim Bakanlığında (MEB) terör örgütleriyle bağlantılı olduğu gerekçesiyle açığa alınan personelden, Türkiye genelinde 6007’si görevlerine iade edildi. Söz konusu kişiler hakkında disiplin süreci bağlamında inceleme/soruşturma çalışmalarının sürdüğü, görevden uzakta bulunmalarını gerektiren bir durum görülmediği öğrenildi.
CHP Milletvekili Ceyhun İrgil tarafından paylaşılan iade edilen öğretmenlerin il il yer aldığı tam listede Düzce, Bolu, Sakarya, Bilecik illerinden iade olmadığı görüldü. Düzce ve civar illerinin yer aldığı bölgede iadeler olmazken listede Güneydoğu ve Doğu illerinde yapılan iadelerin fazlalığı dikkat çekti. En çok öğretmenin göreve iade edildiği il ise 2253 ile Diyarbakır oldu. Diyarbakır’da açığa alınan 4 bin 319 öğretmenden, 2 bin 253 öğretmenin Pazartesi günü göreve başlaması bekleniyor. Diyarbakır’ı, Adıyaman, Şanlıurfa, Batman Van ve Hatay takip etti.

 
Yorumlar (5)
Sevilay 5 yıl önce
Yazık değilmi bizim çocukalarımıza.Mahveettiniz eğitimi.Öğretmenimiz aktifsenli diye attınız.Ne günahı vardı.Hırsızlıkmi yaptı,çocuklarımızımı dövdü.Sayenizde Düzcede eğitim BİTTİ.Öğretmenimizi geri istiyoruz
YORUMSUZ 5 yıl önce
Ulan varsa harbi gidilen yol yol değil ! PKK yanlısı NE kdr eli kanlı düşüncesi pislik olan memur varsa göreve dönüyor ama Bi bankaya borcu var die bankaya ödeme yapan adamı da fetöcü die atıp geri alınmıyor! NE kdr suçsuz insanın ekmeğini ve ahını aldınız yatacak yeriniz Yok be ! Bankada parası veyahut borcu olan nasıl bir terörist olur . Peygamberin dilinde şahadet getiren esire bile kılıcını kaldıranı Allah'a havale ettiği şu güzel dinimiz islam da bankada terörist müdahelesi göstermek NE kdr saçmalık ! Yazık ki NE yazık bu insanları hepiniz tanıyorsunuz !
kilicbaligi 5 yıl önce
pkk lilar devlet memurluguna iade edildi. vebal büyük.
yorgundemokrat 5 yıl önce
İade edilenlerin hepsi KESK limi? Bence öyle!Peki Türk Eğitim ve Eğitim Bir Sen pardon sizler ne iş yaparsınız?
Burak 5 yıl önce
Neden mi yok?1) Geri verilenlerin hepsi sol sendika olarak tabir edilen egitim-sen e bağlı öğretmenler2) Ne yazık ki bu öğretmenler ( istisnalar hariç ) doğuda ve güneydoğu da birçok eyleme katılmışlardır.3) ve PKK sempatizanı oldukları için !