Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Bakanlığın yürüttüğü eğitim politikalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunmak üzere bakan yardımcıları ve genel müdürlerin de katılımıyla 81 ilin millî eğitim müdürüyle Ankara'da bir araya geldi.   

01130638 Whats App Image 2024 05 01 At 13.04.28

Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Emrullah Aydın’ın da katıldığı toplantıda, kamuoyunun görüş ve önerilerine sunulan yeni öğretim programı taslağı olmak üzere tarihleri yaklaşan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezî sınav ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) ilişkin alınan ve alınması gereken tedbirler üzerinde duruldu.

01130651 Whats App Image 2024 05 01 At 13.04.28

Tekin, söz konusu sınavlarda çıkacak tüm soruların Millî Eğitim Bakanlığı’nın müfredatındaki kazanımlardan oluştuğu hatırlatmasında bulunarak öğrenci ve velilerin bu yönde bilgilendirilmesinin önemine vurgu yaptı.

DÜZCE’DE ARICILIK PROGRAMI DEVAM EDİYOR DÜZCE’DE ARICILIK PROGRAMI DEVAM EDİYOR

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bakanlığın eğitim politikalarıyla ilgili yürüttüğü faaliyetlere ilişkin değerlendirmelerde bulunurken göreve geldiği günden itibaren hayata geçirilen projelerin hassasiyetle takip edilmesini istedi.

Bakan Yusuf Tekin, eğitim öğretim yılı başında alınan kararları da hatırlatarak öğrencilerin sınıf tekrarı ve devamsızlık affıyla ilgili aldıkları karar konusunda taviz vermeyeceklerini bir kez daha söyledi.