banner851

banner614

EYLEM PLANI İÇİN KONUŞTULAR

banner619

Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü bünyesindeki Çocuk Hakları Komitesi çalışmaları kapsamında, ‘Çocuk Hakları Çalıştayı Eylem Planı’ programı Akçakoca’da yapıldı.

banner846
Eğitim 27.04.2017, 18:25 27.04.2017, 18:31
1130
EYLEM PLANI İÇİN KONUŞTULAR
banner844

Çalıştaya Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın eşi Nurgül Dağlı, Vali Yardımcısı Hasan Ruhi Yaylacı, Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, İl Müdürü Zeki Yıldırım katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Düzce Çocuk Hakları Komitesinin tanımı ile ilgili sunum gerçekleştirildi.
Müdürlük denetimindeki Neslim Barış Şubesi Kreş ve Gündüz Bakımevi çocuklarının hazırladığı dans gösterisi ve Kafkas ekibinin dans gösterisi büyük beğeni topladı. 

Çalıştaya Düzce, Bolu, Ankara, Kastamonu, Karabük, Zonguldak, Sakarya, Kocaeli, İstanbul, Yalova, Bursa ve Konya illerinden Çocuk Hakları Komite Üyesi toplam 120 çocuk katıldı. Çocuk Hakları Komitesi üye çocukların katılımı farklı konularda ekipler oluşturuldu. A masası " Çocuğa Karşı Uygulanan Şiddet ve İstismarla Mücadele", B Masası " Çocuk Haklarında Farkındalık Düzeyinin Arttırılması ve Suriyeli Çocuklar", C Masası "Bağımlılık ve Zararlı Alışkanlıklarla Mücadele", D Masası "Çocuk İşçiliği İle Mücadele" konularında masalar oluşturuldu.

Çalıştay sonunda yapılan çalışmalar ile eylem planı oluşturulması planlandı. 

Yorumlar (0)