banner851

banner614

KARAR RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI…

Vergi, ceza ve harçlarda 2022 yılında yapılacak artış belirlendi. Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği'ne yeni yılda Motorlu Taşıtlar Vergisi, trafik cezaları, ehliyet ve pasaport harçları, yurt dışından getirilen telefonlara uygulanan harçlar yüzde 36.2 oranında artacak.

Ekonomi 27.11.2021, 10:59
2883
KARAR RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI…

Vergi, ceza ve harçlarda 2022 yılında yapılacak artış belirlendi. 

Resmi Gazete'de yayımlanan Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği'ne göre yeniden değerleme oranı yüzde 36.2 olarak belirlendi. 

Buna göre yeni yılda Motorlu Taşıtlar Vergisi, trafik cezaları, ehliyet ve pasaport harçları, yurt dışından getirilen telefonlara uygulanan harçlar yüzde 36.2 oranında artacak. 

TÜİK'in açıkladığı 9 aylık ÜFE'ye göre belirlenen yeniden değerleme oranını Cumhurbaşkanı'nın değiştirme yetkisi bulunuyordu.

Yeniden değerleme geçen yıl yüzde 9.11 olarak ilan edilmişti. 2022 yılı için yüzde 36.2 olarak ilan edilen oran 2002 yılından bu yana belirlenen en yüksek oran olarak kayıtlara geçti.

Yorumlar (8)
CAN 2 ay önce
AK PARTI ZAM ZAM ZAM LARLA ANILDIKCA SECIMLERDE KAYBEDER KESIN BU ZAMLAR AK PARTIYE COK ZARAR VERECEK HERSEYE ZAM AK PARTI KENDI SONUNU HAZIRLIYO BU GIDISLE AKSINI DIYEN VARSA ANAVATAN PARTISINE DOGRUYOL PARTISINE BAKSIN ONLARDA COK ZAM YAPDILAR VE SONLARI OLDU
65 yaş üstü 2 ay önce
Ülke ekonomisini vergi,harç ve cezalarla kurtaracaklar galiba.
Madur 2 ay önce
İktidarın en iyi yaptığı tek şey zam üstüne yinede zam
Soranlara enflasyon %20 d 2 ay önce
ÜFE %45, yeniden değerlendirme %36 ama enflasyon %20! Nasıl oluyor bu? Demek marketler çok duyarlı ki devletten az zam yapıyorlar!
Tamer 2 ay önce
Ver mehteri ver. Vergiye gelince şak diye yapıştır, emekçinin hakkını vermeye gelince Bi bir dereden su getirin.
Mehterancı 2 ay önce
Zamlar erken başladı. Ver mehteri
Avniden cevap bekliyorum 2 ay önce
Ülkemizde petrol yok dolar çıkınca benzin de artıyor diyen avni. Peki bu vergi artışı neden oldu avni
Şampiyon 2 ay önce
Hayırlı işler … Bol güneşler … Ver mehteri … Gelsin oylar…
-1
hafif kar yağışlı