Düzce'de kırsal kalkınma yatırımları devlet eliyle destekleniyor. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın "Kırsal Kalkınma Yatırımları Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi" programından faydalanan Düzce OSB'de faaliyet gösteren bal ürünleri üretimi yapan firmayı, Düzce Valisi Selçuk Aslan, İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Sarıoğlan, 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Karaman, OSB Müdürü Aylin Özdemir ve beraberindeki heyet ziyaret etti.

419856037 800438902098370 2928487486488648033 N

‘SIFIR ATIK’ EĞİTİMİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞUYOR ‘SIFIR ATIK’ EĞİTİMİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞUYOR

İncelemede heyet, tesisin paketleme ünitesi, depo, laboratuvar, Ar-Ge birimleri hakkında da şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Esat Ertürk ve Ar-Ge Birim sorumlusu kimyager Nihal Eser’den bilgi aldı.

Whatsapp Image 2024 01 17 At 21.19.02

Düzce Valisi Selçuk Aslan, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada; bölge ekonomisinin güçlenmesi adına yapılan yatırımlara kamusal destek ve teşviklerin devam ettiğini belirterek "Bölge ekonomisine katkı sağlayan her türlü girişimi desteklemeye devam ediyoruz. Yenilenebilir enerji konusundaki bu etkili projeyi yerinde inceledik ve firma yetkililerinden projenin detayları hakkında bilgi aldık. Projeyi başarıyla tamamlayan firma yetkilileri ve çalışanlarını tebrik ediyorum. Bölgemizin kalkınması ve sürdürülebilir ekonomik büyüme için yatırımların artmasını temenni ediyorum" açıklamalarında bulundu.

Gffs

Vali Aslan, "Ekonomik yatırım konuları kapsamında tarımsal ürünlerin işlenmesi, kurutulması, dondurulması, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlar, tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlar, yenilenebilir enerji kaynakları kullanımına yönelik yatırımlar, aile işletmeciliği, arıcılık, bilişim, el sanatları, İpek böceği, su ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiricilikleri gibi birçok alanda destek verilmeye devam ediyor.  Bölgemizdeki işletmeler bu desteklerden yararlanmak için İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzden gerekli bilgileri alabilirler. Yatırımların artması, istihdamın güçlenmesi ve ekonominin canlanması adına projeleri desteklemeye devam edeceğiz." ifadelerine yer verdi.

33-4