İddiaya göre, Düzce Merkezde ikamet eden Harun H. E. isimli bir vatandaşın, kendisine ait tek dairenin emlak vergisini ödemediği gerekçesiyle Düzce Belediyesi tarafından hiçbir bilgilendirme ve bildirim yapılmadan aracına haciz koyuldu.

Durumu, çocuğunu Ankara’ya tedavi ettirmeye götürdüğü esnada E-Devlet’ine girerek tesadüfen örendiğini ifade eden Harun H. E. isimli vatandaş yaşadığı şoku “E-Devletime girdiğimde tesadüfen araçlarım kısmında aracıma Düzce Belediyesi tarafından haciz koyulduğunu” gördüm diyerek ifade etti.

“Belediye arsamı başkasına tahsis etti, ben de borcu ödemedim”

2015 yılında satın aldığı daire için kendisine otopark alanı olarak tahsis edilen arazinin, Düzce Belediyesi tarafından bir müteahhite dükkân ruhsatıyla usule aykırı olarak verildiğini iddia eden Harun H.E. isimli vatandaş, kendisine yapılan haksızlık düzeltilene kadar Emlak Vergisi ödememe kararı aldığını ifade etti.

FormatFactorya9131282-4fa1-4f2e-8817-ef12d4dcef6b

Konuya ilişkin 0542 767 18 81 Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattına ulaşan vatandaş; “Düzce Belediyesi usule aykırı bir biçimde bana ait olan araziyi bir müteahhite dükkân ruhsatıyla beraber verdi. Hakkımı aradım fakat çözüm bulamadım. Bana yapılan bu haksızlık düzeltilene kadar Emlak Vergisini ödememe kararı aldım.

“Belediye bildirim yapmadan aracıma haciz koydu”

Fakat Düzce Belediyesi Emlak borcum olduğu gerekçesiyle aracıma haciz koydurdu. Hayatımda ilk defa böyle bir şey duydum. Acaba örneği var mıdır diye araştırma yaptım fakat bir örneğine rastlamadım.

Bir belediye, gerekçe ne olursa olsun vatandaşına haciz gönderebilir mi? ayrıca bana hiçbir şekilde bildirim de yapılmadı. Hiç haberim yokken E – Devletimden tesadüfen öğrendim bu hacizi!

Oldu olacak kapımıza mafya gönderip tahsilat yapsınlar! Ne günlere geldik… Bu Belediye bize her gün yeni bir şey öğretiyor…” ifadelerini kullandı.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Öte yandan Düzce Belediyesi’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, “söz konusu arazi tahsisi iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Öyle bir şey varsa mahkeme yolları açıktır, kesinlikle belediye tarafından böyle bir şey yapılmamıştır.

Ayrıca hiçbir bildirim yapılmadan haciz geldi iddiası da gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu hacize maruz kalan vatandaşa 22 Haziran 2022 günü tebligat yapılmış ve bu tebligat eşi tarafından imzalanarak teslim alınmıştır.” İfadelerine yer verildi.
Haber – Ahmet Çelik