Asrın felaketi 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerde verilen kayıpların acısıyla hafızalara kazınan 2023 yılının bitmesine artık sayılı saatler kaldı. Son yıllarda koronavirüs salgını, ekonomik bunalım; sel, yangın ve deprem afetleriyle türlü sorunlara göğüs germek zorunda kalan vatandaşlar 2024 yılına ise umutla yaklaşıyor.

Zorluklarla geçen yılların ardından 2024 heyecanı

Öncü Haber ekibi sokağa çıkarak zorluklarla geçen yılların ardından yeni yılın heyecanını yaşayan Düzceliler’e seni yıl beklentileri için mikrofon uzattı. İsrail’in Gazze’de uyguladığı soykırıma tepki gösteren vatandaşların 2024 senesinden en büyük beklentisi savaşın olmadığı bir dünya oldu.

22-11

“Çocukların ölmediği bir dünya istiyorum”

Zeki Kum isimli vatandaş ekonomik zorlukların geride kalmasını dilerken, “İnşallah ucuzluk olur. Biraz refaha kavuşuruz.” diye konuştu. Numan Dayıoğlu ise başta Gazze olmak üzere dünyaya barış ve huzun gelmesi için dua ederek, “Savaşlar dursun. Sükunet gelsin.” dedi. Bir başka vatandaş ise, “Barış. Savaşın olmadığı bir dünya. Çocukların ölmediği bir dünya istiyorum.” diyerek Filistin’deki insanlık dramına dikkat çekti.

“Eksi takvim bitti, yenisi geldi”

Yeni yıl için umutlu olmayan Osman Kurt ise “Yılbaşı. Eski takvim bitti, yerine yeni bir takvim aldık. Daha başka bir düşüncemiz yok.” ifadelerini kullandı.

33 (2)

“Her şeyin başı sağlık”

Yaşamda en önemli şeyin sağlık olduğuna dikkat çeken Yavuz Çalışkan ise “Ben kendi açımdan sağlık sıhhat bekliyorum. Başka da bir şey beklemiyorum. Çünkü hiçbir şey günü gününü tutmuyor. Onun için önce sağlık bekliyorum.” dedi.

11-25

“Düzce’nin sorunları çözülsün”

Ozan Yahşi ise 2024 yerel seçimlerine atıfta bulunarak, “Yerel seçimler geçireceğiz. Düzce’ye en uygun belediye başkanını görmek istiyoruz. Düzce’de daha farklı yatırımlar görmek istiyoruz. Trafik sorununun çözülmesini istiyoruz. Düzce’nin turizminin ve sorunlarının çözülmesini istiyoruz. 2024 yılının daha güzel ve daha sağlıklı geçmesini istiyoruz.” sözleriyle sorunu olmayan bir Düzce temennisinde bulundu.

KİMİ DEĞİŞİMDEN YANA, KİMİ ‘ÖZLÜ KAZANIR’ GÖRÜŞÜNDE KİMİ DEĞİŞİMDEN YANA, KİMİ ‘ÖZLÜ KAZANIR’ GÖRÜŞÜNDE

"Daha iyi bir toplumla yaşarız"

Düzce Üniversitesi’nde Beden Eğitimi Öğretmenliği okuyan Taner Akyol, “Sağlık, huzur, mutluluk bekliyorum. Ülkemizin daha iyi bir yere gitmesini bekliyorum. Her sene heyecanlandırıyor, umarım beklentilerimizi karşılar. Biz toplum olarak birbirimizi geliştiririz ve daha iyi bir toplumla yaşarız.”

77-1

Bir diğer öğrenci Şevval Arslan şöyle konuştu: “Biraz daha başarı, mutluluk bekliyorum. Yeni heyecanlar, yeni mutluluklar demek yeni yıl. Bir öğrenci olarak yeni yılda kendime başarı katmak istiyorum.”