Düzce Belediyesi Kent Konseyi olağanüstü olarak Belediye Meclis Salonu'nda toplandı. Toplantıda ilk olarak CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi tarafından Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanlığı'na sunulan Özgecan Yasası için kanun teklifi gündeme alındı. Yapılan görüşme sonucunda diğer derneklerle birlikte kanunlaşması istenen söz konusu yasaya destek olunacağı belirtildi.

Festival Komitesi her hafta toplanacak

Ardından 6-7-8 Mayıs’ta 2. düzenlenecek Düzce Otları Tyhce Bereket Festivali'nin zenginleştirilerek yeniden hazırlananan programının son hali maddeler halinde üyelere sunuldu. Etkinlik tarihine kadar Festival Komitesi'nin her hafta toplanması kararı alındı. Ayrıca bir önceki toplantıda gündeme gelen etkinliğin Avrupa Festival Birliği'ne tescil edilmesine yönelik gerekli girişimlerin yapılması kararı alındı.

Kadın Konseyi toplantısının özel bir de misafiri vardı. Değişim Liderleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Jale Ergelen, liderlik eğitimi vermek üzere İzmir’den Düzce'ye gelerek üyelerle buluştu.

Kaliteli yaşayabilmeleri için...

Ergelen toplantıda yaptığı sunumda, derneğin kuruluş amacını eğitim fırsatları ve liderlik becerileri vererek, genç ve yetişkin Türk kadınlarının toplumsal hayatta aktif, sorumluluk sahibi ve üretken bireyler olmasını sağlamak olarak açıkladı. Gelişen Türkiye’de kadınların iş yaşamı, ülke yönetimi ve yakın çevrelerinde daha etkin ve katılımcı bireyler olmalarını destekleyerek Türk toplumuna ve ekonomisine önemli ölçüde katkılar sağlamak istediklerini vurgulayan Değişim Liderleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Jale Ergelen, “Amacımız derneğimiz misyonumuz ve vizyonumuz doğrultusunda genç ve yetişkin kadınların kendilerini gerçekleştirebilmeleri ve dolayısı ile daha iyi ve kaliteli yaşayabilmeleri için sürdürülebilir güncel ve yaratıcı programlar geliştirme ve uygulamadır.” dedi.

Haber:C.ÜSTÜNER

Editör: Haber Merkezi