Tarihler 5 Ocak Perşembe gününü gösterdiğinde İstanbul Caddesi Millet Bahçesi önünde Gülten Kahvecioğlu ile eşi Güray Kahvecioğlu arasında tartışma yaşandı. Tartışmayı gören çevredeki vatandaşlar, eşi Gülten Kahvecioğlu’na şiddet uyguladığı iddiası ile Güray Kahvecioğlu’nu linç etmeye çalıştı. Araya giren polisler, Güray Kahvecioğlu’nu öfkeli vatandaşların elinden aldı. 

“Eşimi seviyorum”

Konu ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna açıklamalarda bulunan epilepsi hastası Gülten Kahvecioğlu, eşinin o esnada kendisine şiddet uygulamadığını, çevredeki vatandaşların durumu yanlış anladığını ifade etti. Eşini çok sevdiğini kaydeden Kahvecioğlu, “Tamamen yanlış anlaşılma. Ben o gün sinirliydim ve eşim beni sakinleştirmeye çalışıyordu. Ben epilepsi krizi geçirmeyeyim diye, nöbet geçiriyorum diye eşim sakinleştirmeye çalışıyordu. Bir bayan geldi, yanlış anlaşılma oldu ve etraftakileri başımıza topladı. Daha sonra polisi çağırdılar. Ama öyle bir durum yoktu, ben eşimi seviyorum tamamen yanlış anlaşılma” dedi.

“İkimizde engelliyiz”

Eşi ve kendisinin engelli olduğunun altını çizen Güray Kahveci oğlu ise, “O gün ben eşimi sakinleştirirken oradan geçen bir bayan siz nasıl insansınız diyerek insanları başımıza topladı. Kadına şiddet var deyip polis çağırdı. Tam o sırada da biri görüntü alıp size göndermiş olay asılsızdır. Ben eşimi çok seviyorum ikimizde engelleyiz zaten ben darp uygulamadım” ifadelerini kullandı.