Düzce Belediyesi, her yaştan Düzceli’nin aktif yönetime katılımını önemseyerek bünyesinde oluşturduğu Kent Konseyi, Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi ve son olarak Çocuk Meclisi’nin toplantılarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bir yıl önce kurulan Kent Konseyi Çocuk Meclisi birinci yaşına girdi. Filistin’de yaşanan drama dikkat çektiler.

Çocuk Mecli̇si̇ (2)

Konuklar Filistinli misafirlerdi

DÜZCE'DE KİMLER BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLECEK? DÜZCE'DE KİMLER BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLECEK?

Düzce Belediye Başkan Vekili Hüdaver Gösterişli’nin liderliğinde yapılan toplantıda Çocuk Meclisi üyeleri ve aileleri de izleyici katıldı. Toplantının diğer konukları ise Gazze’deki saldırılarda yaralanarak Türkiye’ye getirilen ve konaklama konusunda Düzce Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı Filistinli misafirler oldu.

Çocuk Mecli̇si̇ (5)

Düzce Valiliği Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Çocuk Hakları Komitesi bir yıllık gönüllü çalışmalarını içeren bir sunum yaparak Çocuk Hakları Bildirgesi’nden maddeler okudu, konukları bilgilendirdi.

Çocuk Mecli̇si̇ (6)

Namık Kemal İlkokulu 2-K sınıfı tarafından hazırlanan Filistin’de devam eden saldırıların anlatıldığı resim sergisi yapıldı. Toplantı meclisin birinci yaşı için hazırlanan pastanın kesimi ve ikramı ardından sona erdi.