Düzce’de yarın başlayacak Ramazan Bayramı nedeniyle ek tedbirler devreye sokuldu. Öncelikle il genelinde trafik kazalarının önüne geçmek için polis ve jandarma ekipleri TEM Otoyolu, D-100 Bolu Dağı Geçişi Düzce Kesimi, D-655 Akçakoca Karayolu ve Yığılca Karayolu üzerinde trafik denetimlerini arttırdı.

1-292

Vatandaşların Ramazan Bayramını ‘Bayram Tadında’ geçirmeleri için, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, bayram tatili boyunca geceleri de radarla hız kontrolü yapmaya devam edecek.    

2-301

Bayram tatili başlamadan sürücülere, "Aşırı hızdan kaçının, lütfen çocuklarınızı üzmeyin. Annelerinizi, babalarınızı, eşinizi, sevdiklerinizi üzmeyin. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil ve aklımızdan çıkarmayalım, 'Hayatla yarışılmaz.'" uyarısında bulunan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, şunları kaydetti:

“ALERJİ, İNSAN VÜCUDUNDA BİRÇOK YERİ ETKİLEYEBİLİR” “ALERJİ, İNSAN VÜCUDUNDA BİRÇOK YERİ ETKİLEYEBİLİR”

"Denetimlerimizin tek amacı var, Ramazan Bayramı tatiline giden vatandaşlarımızın sağ salim ailelerine kavuşması, onlara sarılması. Bu nedenle bayram tatili boyunca 24 saat esasına göre gece ve gündüz radarlı trafik kontrolleri ile hız ihlallerinin yapılmaması için denetim yapıyoruz."