Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, kendisinin hazırlayıp sunduğu  ‘Yorumluyorum’ programında Düzce’nin bazı belediye adaylarına değindi. Çilimli belediye başkan yardımcısı Yılmaz Yıldız’ın baştan itibaren aday olmasıyla ilgili dürüst olmadığını vurgulayan Ünsal, “‘Ben aday değilim, ben aday olmayacağım. Muhsin Başkan'dan ayrılmam.’ dedi. En son aday oldu ve afişler hazırmış yani baştan beri de insanlara doğruyu söylememiş. Yanlış hesaptan doğru sonuç çıkmaz.” açıklamalarında bulundu.

ZÜBEYİR YİĞİT YANIK TÜRKÜSÜYLE KİME, NE MESAJLAR VERDİ? ZÜBEYİR YİĞİT YANIK TÜRKÜSÜYLE KİME, NE MESAJLAR VERDİ?

Öte yandan Gölyaka’da MHP’lilerin seçim gezileri sırasında bir kadının provokasyonuyla ilgili konuşan Ünsal, “Gölyaka'da bir hanımefendi bir yerde Milliyetçi Hareket Partililer ile karşılaşıyor. Muzaffer Coşkun’a oy istiyorlar. “Ben size oy vermeyeceğim, ben size destek vermeyeceğim.” tavrında bir şey söylüyor. Bunun yanından ayrıldıktan sonra bir daha geliyor,  o zaman onlar da diyorlar ki ‘Vermeyeceksen, senin oyun bize lazım değil. Fakat sen buraya doğru bir niyetle gelmiyorsun. Bizi provoke etmeye çalışıyorsun.” ifadelerine yer verdi.

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, ‘Yorumluyorum’ programında Düzce’nin gündemine ışık tutmaya devam ediyor. Ünsal, programda Çilimli’den AK Parti belediye başkan adayı olan Yılmaz Yıldız’ı adaylık konusunda baştan doğru konuşmadığı için eleştirdi. Ayrıca Ünsal, Gölyaka’da MHP’lilerin seçim çalışmaları sırasında bir kadının provoke yapmasını değerlendirdi.

“Baştan beri insanlara doğru söylenmemiş”

Çilimli belediye başkan yardımcısı Yılmaz Yıldız’ın sürpriz adaylığından bahseden Ünsal, “Yılmaz Yıldız vardı, yerel basında haberler çıktı. ‘Ben aday değilim, ben aday olmayacağım. Muhsin Başkan'dan ayrılmam.’ dedi. En son aday oldu ve afişler hazırmış yani baştan beri de insanlara doğruyu söylememiş. Yanlış hesaptan doğru sonuç çıkmaz. Muhsin Yavuz, Yılmaz Yıldız’a başkan adayına bu iradeyi vermese, bu fırsatı vermese, bu tasarrufu vermese ne yapabilir? Bir kere yanıltarak çıktı ortaya. Yanlış hesapla doğru sonuç çıkar mı? Çilimli halkı bilir tecrübe var, hazır sofraya oturmuş, hazır talimatı almış, uygulamış. Yük çekmiş mi yok, sorumluluk çekmiş mi yok, o fırtınalı denizlerden geçmiş mi yok. Birinci adam olmak öyle kolay değil. Kentsel dönüşümden bu birçok projesine kadar sadece söyleneni uygulamış. Bu makbul mu? Görmüş. İyi adam mıdır, iyi adamdır. Bunu tartışmıyorum ama bir numara adam olamaz. Onun için zaten Orhan Kansız da yedeklendi. Netice itibariyle bilgili, tecrübeli, kendinden emin, ne istediğini ne istemediğini bilen insanlarla yola çıkmakta ve irade koymakta fayda var.” ifadelerini kullandı.

Yılmaz Yıldsaffsfsdfız

“Ha AK Parti ha MHP fark etmiyor”

Gölyaka’da geçtiğimiz günlerde yaşanan bir kadının MHP’lileri provoke etmeye çalıştığı olayla ilgili Ünsal, şu ifadeleri kullandı: “Gölyaka'da bir hanımefendi bir yerde Milliyetçi Hareket Partililer ile karşılaşıyor. Muzaffer Coşkun’a oy istiyorlar. “Ben size oy vermeyeceğim, ben size destek vermeyeceğim.” tavrında bir şey söylüyor. Bunun yanından ayrıldıktan sonra bir daha geliyor,  o zaman onlar da diyorlar ki ‘Vermeyeceksen, senin oyun bize lazım değil. Fakat sen buraya doğru bir niyetle gelmiyorsun. Bizi provoke etmeye çalışıyorsun.’ Kadın akabinde AK Parti'nin seçim bürosuna gidiyor. Ahmet Demircan var. Yakup Demircan'ın oğlu. Onunla beraber bir direğin dibinde bir şeyler konuşuyorlar ve çantasına bir şey koyuyor kadın. Yakup Demircan bu işe çok kızmış. ‘Burada kadına hakaret ettiler.’ diyor. İlhami Caboğlu’na kızmış. ‘Yakup başkan çok yoruldu. Biz bunu değiştireceğiz.’ dedi diye. Ne diyecek adam, siyaset yapıyor. Ha AK Parti ha MHP fark etmiyor. AK Parti Grup Başkanvekili Sayın Mustafa Elitaş buraya geldiğinde şu konuşmayı yaptı; ‘AK Parti'nin tanıtımında hiçbir şekilde MHP ile itilafa girmeyin, hiçbir şey fark etmiyor.”

Yaku Dfdsffdfp Demircan

“Büyük adamlar liderler büyük işlerle uğraşır”

Yakup Demircan’ın bu olayın haber yapılmasına içerlediğini belirten Ünsal, “Demircan ağlamış çok içerlenmiş biz bunu haber yaptık diye. Gölyaka’yı gerenler zaten geriyor. –Biz haberci olarak haber yapacağız. Siyasette Demirel’le İnönü’nün hikayesi gibi büyük adamlar liderler büyük işlerle uğraşır, ufak işlerle uğraşmaz. Yanlış hesaptan doğru sonuç çıkmaz. İkinci adamlar işin sonunda o fırtınalı denizde karar vereceği zaman o gemiyi batırabilir. Geminin ehil kaptanları var geminin halis kaptanları var. Buna bu şekilde bakmakta fayda var.” dedi.

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;