Düzce’de adayların kesinleşmesiyle birlikte Belediye Başkan Adayları da çalışmalarını hızlandırdı. Bu kapsamda seçimin nabzını tutmak ve vatandaşların görüşlerini almak için mahalle mahalle, ilçe ilçe gezen Öncü Haber’in son durağı Gölyaka İlçesi oldu.

Gölyaka’da güçlü adaylarla hareketli bir seçim hazırlığı sürerken, vatandaşların büyük bşr çoğunluğu değişimden yana tavır takınacağını kaydetti.

Mevcut Başkan ve AK Parti’nin Belediye Başkan Adayı Yakup Demircan, İYİ Partili Eski Gölyaka Belediye Başkanı Bekir Akbulut ve MHP’li Muzaffer Coşkun arasında kıyasıya bir rekabetle süren seçim çalışmalarını yerinde gözlemleyen Öncü Haber Ekibi, Gölyakalı vatandaşlara Mikrofon uzattı.

Vatandaşların büyük çoğunluğu değişimden yana tavır takınacağını kaydederken, Muzaffer Coşkun’un bu seçimde kazanacağı değerlendirmesi yapılıyor.

Öncü mikrofonuna konuşan Selim Durmuş, “ben sağ partiliyim. MHP ve AK Partiyi destekliyorum. Bu seçimde Muzaffer Coşkun kazanır diyorum.”

Fahir Kanber : “Muzaffer Coşkun’u destekliyorum. Değişimi gerekli görüyorum. Muzaffer genç bir aday, hizmet edebilir.”

Bahri Çakır, “Ak Partiyi destekliyorum. Görüyoruz yaptıklarını. Diğerlerinin şansları olabilir ama ben AK Partiyi destekliyorum.”

SEÇİMLERİN YILDIZ VE BAYRAK ARASINDA GEÇMESİ ÖNGÖRÜLÜYOR SEÇİMLERİN YILDIZ VE BAYRAK ARASINDA GEÇMESİ ÖNGÖRÜLÜYOR

Bayram Albayrak: “Biz babadan MHP’liyiz. MHP’nin adayı da iyi. O yüzden MHP’yi destekliyorum. Muzaffer Coşkun sevilen biri zaten kazanır Gölyaka’da.”

Baki Özüak: “Vallahi hepsi arkadaşımız. Değişimden yanayım tabii. MHP’nin olma şansı var gibi görünüyor. Babası 20 sene başkanlık yapmış. Oradan bir şansı ve tecrübesi var. İyi olur diye düşünüyorum. Hayırlısı olsun.”

Başkan adayları, kapı kapı gezerek çalışmalarını sürdürürken son kararı verecek olan Gölyaka halkı ise, sonucu belirlemek için 31 Mart seçim gününü bekliyor.

Haber – Ahmet Çelik

Kameraman – Zeki Aşıkoğlu