banner851

banner614

Bostancı'da terorist 9 katlı binayı rehin aldı !

İstanbul Valisi Muammer Güler, kentte aşırı sol, bölücü ve radikal örgütlerin hücre evlerine operasyon düzenlendiğini ve 60'a yakın yerin basıldığını, operasyonlarda 7 polis memurunun yaralandığını bildirdi.

banner619
Gündem 27.04.2009, 10:27
255
Bostancı'da terorist 9 katlı binayı rehin aldı !

Kadıköy Bostancı'da sabah saatlerinde polisle silahlı şahıslar arasında çıkan çatışma devam ediyor. Alınan bilgilere göre çatışmada şu ana kadar 7 polis yaralandı. Özel harekat polisleri, saldırganların saklandığı binaya helikopter desteğiyle operasyon düzenliyor. Saldırganlarla polis arasındaki çatışma yaklaşık bir buçuk saattir devam ediyor. Polis, çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Kadıköy'de bu sabah terör örgütlerine karşı düzenlenen operasyonlarda NTV kameramanı başından yaralandı. Bu arada isminin Orhan Yılmazkaya olduğunu söyleyen bir saldırgan, telsizle basın mensuplarına hitaben bir konuşma yaptı. "Devrimci Karargah Savaşçısı" olduklarını söyleyen şahıs, sonuna kadar çatışmaya devam edeceklerini söyledi. Polis, konuşmanın ardından kanalı konuşmaya kapattı.

Gerçekleştirilen operasyon sonucunda, bir başkomser hayatını kaybederken 6 polis ve 1 basın mensubu yaralandı. Çatışma sırasında olay yeri yakınlarında bulunan bir vatandaşta hayatını kaybetti.

Yorumlar (0)