Düzce TSO tarafından Düzce’nin turizm potansiyelinin dünyanın dört bir yanına tanıtılması için ‘Düzce’ye Gelsene’ sloganıyla kurulan www.duzceyegelsene.com portalında kendi mekanına yer verilmediği iddiası ile işletme sahibi tarafından ‘Lan’ kelimesini de içeren algıya yönelik afiş asılmasına sessiz kalmayan Düzce TSO Başkanı Erdoğan Bıyık, düzenlediği basın toplantısında, “Ben Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın kurumsal kimliğini kimseye çiğnetmem. Buna gücüm yetmiyorsa, ben bu koltukta oturmam.” diyerek konu ile ilgili hukuki süreci başlattıklarını belirtti. Düzce turizmi için mücadele ve emek veren bir kuruma yönelik sergilenen bu kabulgörmez tutumu, Yorumluyorum programında enine boyuna masaya yatıran Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, "Üzüm yemek değil de bağcı dövmek niyetiyle yaklaşım olunca sonuçları böyle oluyor. Bir muhalefet kutbu oluşturulmak isteniyor." dedi.

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Öncü TV ekranları ve 100.2 Radyo Öncü ortak yayını ile geniş kitlelere ulaşan ‘Yorumlu - Yorum’ programında Ticaret ve Sanayi Odası’nın Düzce’yi turizm alanında dünyanın dört bir yanında tanıtmak için ‘Düzce’ye Gelsene’ sloganı ile hayata geçirilen www.duzceyegelsene.com web sitesi lezzet durakları portalında kendi işletmesine yer verilmediği gerekçesi ile iş yerinin önüne astığı pankartla tepkilerin odağına oturan Binef At Çiftliği sahibi Murat Seyok’un bu hamlesinin arka planına dikkat çekti. Seyok’un konuyu siyasileştirmek için hazırlattığı ‘Düzce’ye Gelsene lan’ pankartı hakkında değerlendirmede bulunan Ünsal, pankartın eski TSO Meclis Başkan Yardımcısı Ümit Ülgen’in matbaasında bastırıldığına dikkat çekti.

Duzce Ticaret Ve Sanayi Odasi Baskan Erdogan Biyik Tan Gecmis Olsun Mesaji 9813

“Bir bardak suda fırtına koptu”

Düzce TSO’nun ‘Düzce’ye Gelsene’ projesiyle Düzce’nin sosyal kültürel yerleri olan 9 mekan belirlenmiş. Binef’in sahibi Murat Seyok, mekanların içinde Mutfak Sanatları Merkezi ve Hacıdayı Taç Restoran’ın olmasına tepki olarak ‘Düzce’ye Gelsene lan’ diye bir pankart hazırlaması üzerine şöyle konuştu: “Bazen bir konuyu hiç dile getirmek istemiyoruz. Bu da onlardan biri… Ticaret ve Sanayi Odası ‘Düzce'ye Gelsene’ diye güzel bir motto yakalamış. Düzce'deki turistik, sosyal kültürel alanlar neresidir, nereye gidilmeli, nereye gelinmeli diye bir yol haritası belirlemiş. Düzce’yi bilmeyenler için, bilenler için de bilmediklerini gösteriyor. Güzel çalışma fakat burada popüler 9 tane yer var. Biri Mutfak Sanatları Merkezi, belediyenin iştiraki Beltur tarafından işletiliyor. İkincisi de Hacıdayı Taç Restoran. Mutfak Sanatları Merkezi, Faruk Özlü döneminde yapıldı ve mantığı ne? Düzce'nin yöresel yemeklerini, yöresel teşebbüslerini ortaya koymak. Hacıdayı Taç Restorant aşağı yukarı 70 yıldan beri Düzce'nin markası. Faruk Özlü ve Ticaret Odası Başkanı Sayın Erdoğan Bıyık’ın kendi şirketi olmasından mütevellit Binef’in sahibi Murat Seyok tarafından bir tabela, pankart asılıyor. Etrafına da ekliyor; ‘Düzce'ye gelsene lan’ Şerrin içinde hayır var, hayrın içinde şer var. Düzce'ye Gelsene ile bu kadar büyük hizmet olamazdı. Güzel bir çalışma, mükemmel bir çalışma. 9 tane bir firma var Düzce'de. Lezzet durakları noktasında, Akçakoca'da balık yeri var. Düzce'de farklı farklı yerler var. Ama bu ikisi üzerinde bir tantana koptu. Bir bardak suda fırtına koptu ve Ticaret Sanayi Odası Başkanı Erdoğan Bıyık da bununla ilgili idari ve adli olmak üzere bir çalışma başlattı. Bir girişim başlattı. Netice itibariyle zabıta oraya gitti. Sonra iş ‘Faruk Özlü yapıyor’ gibi söylemler yapıldı. Murat'la ne işi var? Zaten işi olmaz, ben öyle ihtimal vermiyorum. Ancak üzüm yemek değil de bağcı dövmek niyetiyle yaklaşım olunca sonuçları böyle oluyor.”

Maxresdefault

‘DÜZCE’YE EN DOĞRU YAPIYI KAZANDIRMAK İSTİYORUZ’ ‘DÜZCE’YE EN DOĞRU YAPIYI KAZANDIRMAK İSTİYORUZ’

“Bir muhalefet kutbu oluşturulmak isteniyor”

Ülkenin gündeminde ekonomik zorluk varken ve Düzce’nin tanıtımı adına güzel bir proje yapılmışken, gündeme getirilen konunun çok anlamsız olduğuna dikkat çeken Ünsal, “Mutfak Sanatları Merkezi gerçekten Düzce yemek kültürüne, gastronomisine hizmet eden bir yer. Kebap olsa, yemekler olsa orası daha çok kazanır ve daha çok ilgi olur. Düzce’ye faydalı bir yapı. Misafirimiz geldiğinde, bir devlet büyüğümüz geldiğinde, kendi yöremizde yemek asaletimizi ortaya koyan bir yer. Neticede güzel adımlar atıldığı zaman, takdir etmek lazım. Peki Murat Seyok niye bu teşebbüslerde bulunuyor? Kendisiyle görüşmedim, ama bildiğim şey şu; Murat Seyok medeni cesareti veya girişkenliğiyle birileri tarafından kendisine destek veriliyor. Bir muhalefet kutbu oluşturulmak isteniyor. Ekonomik bir sıkıntı var ülkemizde. Turizmde ve enformasyonda yeni bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Geldiğimiz noktada mücadele veriyoruz. Ancak hani Bizans muhasara altındayken Bizans'ın aydınları veya ileri gelenleri tartışıyorlarmış. Konu şu; melekler dişi midir, erkek midir? Bugün farklı işletmeler olur, yarın farklı işletmeler olur. Öküz altında buzağı aramanın ve bu anlamlardan muhalefet üretmenin kimseye faydası yok. Zabıtanın başarılı bir müdürü var, görev noktasında üzerine düşeni yapıyor. Vatandaş şikayet etmişse, şikayetini dile getirecek, işlemini yapacak.” ifadelerini kullandı.

Duzce Belediye Baskani Dr Faruk Ozlu Korona Viruse 1644507916930

‘Farklı hesaplarla gidiliyor’

TSO Eski Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Ümit Ülgen’in matbaasında ‘Düzce’ye Gelsene lan’ pankartının basılmasını eleştiren Ünsal, “Ağacı kurt içinden yermiş. İşin enteresan kısmı ne biliyor musunuz? Bu pankart, Ticaret ve Sanayi Odası’nın daha önceki yönetim kurulu başkan yardımcısı olan Ümit Ülgen'in matbaasında basılıyor. Bu da bir anekdot olarak dursun, çok enteresan. ‘Düzce'ye gelsene lan’ pankartı yazıldıktan sonra ortaya çıkıyor. Hesaplara, kitaplara uymayanlar, farklı hesaplarla gidiliyor. Yanlış hesap başladığı zaman doğru sonuç çıkmaz.”

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN;