banner614

PARKLARDA DEĞİŞMEYEN MANZARA

banner619

Düzce'de çekirdek kabuklarını yere atma alışkanlığından vazgeçilmiyor. Karaca Mahallesinde park ve bahçe temizliği yapan Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yine en yoğun mesaiyi kabukları yerden temizlemeye ayırmak zorunda kaldı.

Gündem 31.10.2019, 13:54 31.10.2019, 15:28
704
banner785

Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çocukların sıklıkla kullandığı ve aileleri ile birlikte vakit geçirdiği mahalle parklarında temizlik çalışmalarını sürdürüyor.Ekipler son olarak Karaca Mahallesi'ndeki oyun parkında temizlik çalışması yaptı. Park içinde bulunan dinlenme bankları etrafına atılan yemiş kabukları ve çöpleri toplayan ekipler, çöp kovalarını boşalttı. Kirliliğin teslim aldığı parkı tekrar tertemiz yapan ekipler, park yakınında bulunan otobüs duraklarına da yoğun şekilde yemiş kabukları atıldığını tespit ederek, buralarda da temizlik yaptı.Vatandaşlardan ortak kullanım alanlarının kullanımı konusunda dikkatli ve duyarlı olmalarını isteyen temizlik ekipleri, "Yazık ki çocuklarımızın kullanımı için yapılan mahalle parklarının özellikle dinlenme ve oturma alanlarında çöp ve yemiş kabuklarının atılmış olması hepimiz için utanç vesilesidir. Bu konuda ailelerin, vatandaşlarımızın duyarlı olmasını diliyor, geleceğimiz; çocuklarımıza kötü örnek sergilememe konusunda dikkatli olmaya davet ediyoruz. Parklarımız hepimizin mirasıdır, yapılan hizmeti hep birlikte koruyabilmek vatandaşlık görevimizdir. Değerli vatandaşlarımızın ekiplerimize yardımcı olmalarını istiyor, ortak kullanım alanlarımızı temiz tutmak konusunda üzerimize düşeni yapacağımıza inanıyoruz." şeklinde açıklamada bulundu.

Yorumlar (7)
düzceli 1 yıl önce
belediyeye de yazacagim bu insanlar hizmeti temizligi haketmiyorlar 6 ay parklarda temizlik yapilmasin diye belki bizim insan görünümlü hayvalanlar anlar lütfen kendini bilenler üstüne alinmasin lafim o cöplerini yere atanlara
ilhan 1 yıl önce
hiç bir hayvan yaşadığı yeri pisletmez..ama bunlar hayvan değil işte sorun burda.
Cakir 1 yıl önce
Bence iki ayaklı hayvanları parklara salmamak lazım. Hayvan sahipleine duyurulur. Bir çekirdek zevkimiz var diyen şahıs duyrulur kendi evinin önünde yap o dedigini
Bi cekirdek zevkimiz var 1 yıl önce
Kardesim cekirdek kabugu kisa zamanda dogaya karisir zira dogaldir zaten siz dereleri akarsulari temizleyin temiz tutun
düzce 1 yıl önce
koy kameralarını kes cezalarını.Yerlere tükürenler izmarit ve kabuk çöp atanlar.Allah o ağzınızda hastalık çıkarsında o ağzınızı kullanamayın inşAllah..
eğitim şart.. 1 yıl önce
yemiş yemiş birde S.ç..şlar pislikler..size 1000 tl ceza kesmeleri lazım..Burası vatanın senın pislik..
başka vatan yok 1 yıl önce
cezaaa..Düzcede ceza kesecenn...başka türlü akıllanmaz bu eğitimsizler..hayvanlar eğitilir bunlar etitilmez..Ha vatan hainisin ha buraya yedikden sonra s..n biri.aynı.burasıda vatan başka vatan yok..
hafif kar yağışlı