banner851

banner614

“TURİZM İÇİN GEREKLİ ADIMLAR ATILACAK”

Tarihi ve doğal güzelliklere sahip Düzce’de 2021 yılının “Turizm Yılı” olarak kutlanması kararı alındı. Düzce Kültür ve Turizm İl Müdür Vekili Sabahattin Parlak, 2021 yılının Düzce’de turizm açısından atılım yılı olacağını söyledi.

banner619
Gündem 28.12.2020, 10:50 28.12.2020, 11:55
846
“TURİZM İÇİN GEREKLİ ADIMLAR ATILACAK”

Batı Karadeniz Bölgesinin tek antik kenti Konuralp’i bünyesinde barından şelaleleri, yaylaları ve mağaraları gibi birçok doğal güzelliklere sahip Düzce’de 2021 yılının “Turizm Yılı” olarak kutlanması için harekete geçildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Düzce İl Kültür ve Turizm İl Müdür Vekili Sabahattin Parlak, turizm potansiyelinin genişletilmesi için çalışmalara başlandığını açıkladı.  Düzce tarihi geçmişi ve doğal zenginlikleriyle büyük turizm potansiyeline sahip olduğuna dikkat çeken Parlak açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

“Ankara-İstanbul arasındaki Tem ve E-5 karayolunun orta yerinde bulunması ve her iki yolun Düzce şehir merkezinden geçmesi turizm açısından büyük avantajıdır. İç ve dış göçler sebebiyle oluşan kültürel zenginlik de diğer önemli avantajlardan biridir.”

“Gerekli adımlar atılacak”

Düzce’nin turizm potansiyelinin arttırılması için gerekli adımların atılacağını kaydeden Parlak, “Bu sebepledir ki turizm ilimiz yöneticilerinin ve sivil toplum örgütlerinin sürekli gündeminde olmuş bu amaçla önemli çalışmalar yapılmıştır. Tüm bu gayretler ve gelişmelerin sonunda Düzce'de turizm patlama noktasına gelmiştir. Bu atılımı gerçekleştirmek için, ilimizin tüm potansiyelinin bir bütünlük içerisinde harekete geçirilmesi gerekmektedir. Bu da tüm kesimlerin imkânlarını turizm hedefine yöneltmesi, iş birliğinin en üst düzeye çıkarması ile mümkün olabilir. Bu amaçla; İlimizin tarihi, kültürel ve doğal kaynaklarını turizme kazandırmak, turizm bilinci oluşturmak ve bunu kalıcı hale getirmek üzere 2021 yılının "Turizm Yılı" olarak kutlanmasını, yıl içerisinde yapılacak faaliyetlerin planlaması, uygulanması ve koordinasyonu için bir yürütme kurulu kurulması, alt komisyonlar oluşturulması ve yıl içerisinde kurum-kuruluşlar ile sivil toplum örgütleri tarafından yapılacak tüm faaliyetlerin turizm temalı yapılması önem arz etmektedir” ifadelerini kullandı.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (1)
Kemal kaya 10 ay önce
Turizm bakanına göre Düzce turizm şehri degil kandırmayın milleti