Düzce’nin önemli bir doğal zenginliği olan Korugöl Tabiat Parkı’nın turizme kazandırılma çalışmalarında önemli bir eşiğe gelindi. TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsilciliği’nden yapılan açıklamada, projenin yapımı için tarafların sözleşmeye imza attığı bildirildi.

“DÜZCE’MİZİ HEP BİRLİKTE İLERİYE TAŞIYACAĞIZ” “DÜZCE’MİZİ HEP BİRLİKTE İLERİYE TAŞIYACAĞIZ”

Açıklamada şunlar kaydedildi: “Sürdürülebilir turizm açısından örnek oluşturacak olan Düzce Korugöl Tabiat Parkı projesinin hayata geçirilmesi konusundaki adımlar birer birer atılıyor. Korugöl Tabiat Parkı’nın ilk etap çalışmaları için düzenlenen ihalenin ardından, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ercan Güner ve yüklenici firma temsilcileri Düzce Mutfak Sanatları Merkezi’nde bir araya geldi ve sözleşme imzaladı.

Whatsapp Image 2024 03 28 At 13.23.35

Düzce Belediyesi, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TURSAB) ve Turizm ve Seyahat Acenteleri Vakfı (TURSAV) iş birliğiyle hayata geçirilen ve sürdürülebilir turizmin simgesi olarak tasarlanan Korugöl Tabiat Parkı; günübirlik mesire alanları, kamp alanları, yürüyüş rotaları ve çeşitli aktivite merkezlerinden oluşuyor.

Bölgeyi turizm açısından önemli bir çekim merkezine dönüştürmesi hedeflenen projenin ilk etabında yapılacak olan günübirlik tesislerin 2024 yılı içinde tamamlanması planlanıyor. İkinci etapta hayata geçirilecek olan konaklama alanlarının yapımı ise 2025 yılında tamamlanacak.”

Whatsapp Image 2024 03 28 At 13.23.35 (1)

“Başkanı Özlü’ye ve TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya’ya şükranlarımı sunuyorum”

Açıklamada görüşlerine yer verilen TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ercan Güner, proje ile ilgili bir değerlendirmelerde bulundu. Projeye sağladıkları katkı ve gösterdikleri çaba için Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya’ya teşekkür eden Güner, “Sürdürülebilir turizm kapsamında hayata geçirilen bu proje için Düzce Belediye Başkanımız Sayın Faruk Özlü’ye ve TÜRSAB Başkanı Sayın Firuz Bağlıkaya’ya şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca TURSAV yönetimine de teşekkürü borç biliyorum. Korugöl Tabiat Parkı projesi, bölge turizmine büyük katkı sağlamanın yanı sıra TÜRSAB’ın turizmi 12 aya ve ülke geneline yayma hedefiyle açıkladığı ‘Turizm Yüzyılı’ yaklaşımının da bir yansıması niteliğinde. Korugöl Tabiat Parkı için ihalenin yapılmasıyla birlikte günübirlik alanların kullanımı için yapım çalışmaları tüm hızıyla başlayacak ve yılsonuna kadar ilk etabı tamamlayacağız.” açıklamasında bulundu.

Whatsapp Image 2024 03 28 At 13.23.39