UZMANINDAN DÜZCELİ VATANDAŞLARA “HAVUZ” UYARISI UZMANINDAN DÜZCELİ VATANDAŞLARA “HAVUZ” UYARISI

Doğaya gelişigüzel atılan çöpler, şehrin güzellikleriyle mest olan turistleri hayal kırıklığına uğratıyor. Türkiye’nin en genç ili olarak turizmden hak ettiği payı alması için gösterilen çaba ve emek, duyarsız vatandaşlar sebebiyle heba oluyor.

1-396

Düzce’de temizlik nedir bilmeyen ve çevre bilincine sahip olmayan sorumsuz vatandaşlar, Topuk Yaylası’nda da iş başındaydı.

Topuk Yaylası’nda çöp konteyneri dururken etrafa atıklarını bırakan vatandaşlar, bu kadarına da pes dedirtti.

2-403

Öncü Haber İhbar Hattı (0 542 767 18 81)’na gönderdiği video ile durumu gözler önüne seren vatandaş, Topuk Yaylası’nda etrafa atılan çöpler için ‘Topuk Yaylası’nın güzel manzarasındaki rezalet!’ diyerek isyan etti.

Erdoğan’ın damadı paylaşmıştı: Çöpleri görmek çok üzücüydü

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye ve damadı Selçuk Bayraktar birkaç yıl önce geldikleri ve doğal güzelliklerine hayran kaldıkları Düzce’de karşılaştıkları benzer şekilde çöp manzarası karşısında yaşadıkları üzüntüyü sosyal medya hesaplarından paylaşmıştı.

3-308

Düzce’nin turist çeken önemli adreslerinden olan Pürenli Yaylası’na yer yer atılmış çöpler hakkında açıklama yapan Bayraktar, “Evimizde yere atmayı düşünemeyeceğimiz çöpleri yer yer buralarda görmek çok üzücüydü. Birkaç adımlık mesafelerde kamp ateşi kalıntıları keza. Emek verilmiş bir sanat eseri gördüğümüzde zarar vermemek için gösterdiğimiz özenin çok daha fazlasını hak ediyor bu güzellikler.” ifadelerini kullanmıştı. O günden bugüne manzara yine aynı, haklılık payı yine aynı.

Editör: Tuğba Aksoy