Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, kendisinin hazırlayıp sunduğu ‘Yorumluyorum’ programında sözünü sakınmadan Düzce siyasetinin nabzını tutmaya devam ediyor. Eskiden memleketine hizmet yolu olarak görülen siyasetin, artık bazıları için çıkar ve menfaat aracına dönüştüğünü dile getiren Ünsal, bu sözde siyasetçileri gündeme taşımaya çekinmeyen Öncü Medya’ya gelen tepkilerin arkasında da yine çıkarcılar olduğunu vurguladı. Düzce’de sebepsiz zenginleşenleri halkın görüldüğünü ve bu durumun sandığa yansıdığını söyleyen Ünsal, “Etkili bir bürokrat başka bir yakınının veya tanıdığının üzerine siyasi kimliği de olabilecek boyutta, bir arsa alıyorsa, bir gayrimenkul alıyorsa bunun anlamı nedir? Artık bunların kotası doldu da başkalarının üzerine daire alacak kadar zenginleşenler bir şeyler yazacak, tabii bizi sevmeyecek.” ifadelerini kullandı.

Öncü TV ekranları ve 100.2 Radyo Öncü ortak yayınıyla Düzce gündemine ışık tutan ‘Yorumluyorum’ programında Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, siyasi kimliğini kullanarak hem kendisini hem de yakınlarını ihya edenleri hedef aldı. Şehrini değil cebini düşünen siyasileri gündeme taşımaktan çekinmeyen Ünsal, seçmenin her şeyin farkında olduğunun altını çizdi.  

Ercan Öztürk-3

“İnsanın beklentisi vardır, menfaati vardır, geleceği vardır veya bir vefa borcu vardır”

AK Parti il başkanının lider gibi toparlayıcı bir sorumluluk üstlendiğine işaret eden Ünsal, “Cumhurbaşkanı 19 Nisan’da yaptığı açıklamada, ‘Kimse dokunulmaz ve vazgeçilmez değildir.’ türünde bir ifade kullandı. ‘Radikal değişiklikler yapacağız, reformlar yapacağız, değişimler yapacağız.’ dedi. Biz de bununla ilgili bir haber yapmıştık. ‘İl Başkanı Hasan Şengüloğlu’nun koltuğu sallanıyor mu?’ diye. Hasan Şengüloğlu olsun, bizim için çok bir şey fark etmiyor. Biz partinin ne arkasındayız, ne karşısındayız, bizim partiyle bir işimiz yok. Düzce’de yerel siyasette, yeni yapılanmada özellikle yeni dönemde bu dağılmıştı, toplayacak bir lider olmalı. Vizyon ve misyon gelecek, öngörü sahibi, lider il başkanı olursa, Düzce'ye o kadar faydası olur. Burada bir hakikat daha var. Bizim yaptığımız haberlere AK Parti grubundan Ali Sürer var. Özellikle bunun üzerinden herkese mesaj atmışlar, buraya yorum yapanlara baktık. Beklentisi gerçekleşenler ve beklentisi olanlar yorumlar yazmışlar. Doğrudur tabii insanın beklentisi vardır, menfaati vardır, geleceği vardır veya bir vefa borcu vardır. Ben şuna inanıyorum; bir yürekten vardır, bir beyinden vardır, bir işkembeden vardır. Orada mutlaka yürekten yorum yapan insan vardır, ama çok azdır. Çoğu işkembeden, yani beklentiden ve menfaatten yorum yapanlardır. Burada isimlerini söylemiyorum. Siz ‘Hasan Şengüloğlu'nun koltuğu sallanıyor mu?’ başlıklı haberimizin altında ciddi şekilde Facebook yorumları var. Oradan bir bakın bakalım, kimler var.” dedi.

136746 Removebg Preview

ÖZLÜ DÜZCE'Yİ TANIMIŞ; TAŞRA SİYASETİNİ ÖĞRENMİŞ ÖZLÜ DÜZCE'Yİ TANIMIŞ; TAŞRA SİYASETİNİ ÖĞRENMİŞ

“Yörük ahalisine küçümseyecek gözle bakmanın sonuçları bunlar”

Siyasi kimliğini kullanarak eş, dostun üzerine arsa, gayrimenkul alanları eleştiren Ünsal, şöyle konuştu: “Hayatta mutlu olmak için iki tane formül var. Bir Allah'ın ve devletin kanunlarına aykırı olmamak. İki,  beklentisi olanlar, mutlu olamıyorlar, beklentisiz olmak lazım. Etkili bir bürokrat başka bir yakınının veya tanıdığının üzerine siyasi kimliği de olabilecek boyutta, bir arsa alıyorsa, bir gayrimenkul alıyorsa bunun anlamı nedir? Artık bunların kotası doldu da başkalarının üzerine daire alacak kadar zenginleşenler bir şeyler yazacak, tabii bizi sevmeyecek. Toplumda böyle devam ederseniz, günden güne zenginle fakir arasındaki uçurum açılıyor. Düzce'de de 30 bine yakın insan sandığa gitmedi. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kıyamadı. Onun duruşu seviliyor. Enaniyet, sebepsiz zenginleşme, imkanları kullanma, iktidar ve muktedir gücüyle insanlara tepeden bakıp Yörük malıyla kurban kesip, Yörük ahalisine küçümseyecek gözle bakmanın sonuçları bunlar. Düzce'de çok başarılı Hasan Şengüloğlu devam etsin. Çok başarılı, hepsi Ayşe Keşir de süper başarılı. Ercan Öztürk de süper. Neye göre millete göre mi, beklentiye göre mi? Ona vatandaş karar verecek.”

Ayşe Keşir-9

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;