ÖDÜLLERİNİ BAKAN KACIR VERDİ ÖDÜLLERİNİ BAKAN KACIR VERDİ

Düzce’de görev yapan ormancılara ilk yardım ve silah eğitimi verildi.

2023 Bolge Ilk Yradim Egitimi 03

Bolu Orman Bölge Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, personelin çalışma alanında ve günlük yaşantılarında, aniden gelişen olası sağlık sorunu ve yaralanmalarda uzman sağlık personeli gelene kadar kendi kendilerine yardım edebilmelerini sağlamak, acil durumların etkisini azaltmak, hasta veya yaralı kişinin tedavi sürecine katkı sunmak için düzenlenen ilk yardım eğitimleri sürüyor.

2023 Bolge Ilk Yradim Egitimi 06

İş sağlığı ve güvenliği kapsamında Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ve bağlı birimlerinde gerçekleştirilen ilk yardım eğitimlerine katılan 94 kişi sertifika aldı.

Uzman eğiticiler tarafından verilen eğitimlerde, temel ilk yardım becerileri, bilinçlilik kontrolü, solunum yolu açma, kalp masajı, kan durdurma, yaraların temizlenmesi ve bandajlama, zehirlenme, yaralanma ve yanıklarda ilk yardım konuları personele anlatılıyor.

Silah eğitimi de verildi

Yine Bolu Orman Bölge Müdürlüğü’nde görevli tabanca taşımaya yetkili memurlar için Bolu Orman Bölge Müdürlüğü Konferans Salonu’nda teorik, Bolu Dağı Emniyet Müdürlüğü Çok Amaçlı Eğitim Alanında uygulamalı eğitim verildi.

2023 Bolge Mudurlugu Silah Egitimi 10

Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ve Bolu İl Emniyet Müdürlüğü arasında yapılan iş birliği kapsamında 9 milimetre yavuz tabancaların kullanımına yönelik verilen eğitim Bolu İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Atış Eğiticisi Polis Memuru Şükrü Turgut tarafından verildi.

Eğitimde, tabanca bilgisi, taşırken ve kullanırken uyulması gereken güvenlik tedbirleri, atış teknikleri, nişan alma, tutuş şekilleri, söküp takma ve silah bakımı hakkında teorik eğitimler sonrası tabanca atış talimi uygulamalı olarak gösterildi.

2023 Bolge Mudurlugu Silah Egitimi 09

Verilen eğitimle özellikle ateşli silahların sebep olacağı kullanım hatası kaynaklı olası kazaların önüne geçilerek yaralanma veya daha üzücü olayların yaşanmasının engellenmesi hedeflendi.