Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, ‘Yorumluyorum’ programında geçtiğimiz yıllarda Akçakoca’da arıtma kaynaklı deniz kirliliğinin ortaya çıkmasının ilçe turizmine büyük balta vurduğuna işaret ederek, Düzce’deki tüm yetkilileri göreve davet etti. Gerekli temizlik ve hijyen koşullarının sağlanmaması nedeniyle Akçakoca plajlarındaki 3 mavi bayrağın indirildiğine dikkat çeken Ünsal, “Fikret Başkan, Talih Özcan vekil bununla ilgili bir çalışmaya başladılar. Ancak bu el birliğiyle çözülmesi gereken bir mesele. Sayın Faruk Özlü de, Sayın Milletvekillerimiz Ayşe Keşir, Ercan Öztürk, Sayın Valimiz, İl Genel Başkanı, AK Parti İl Başkanı ve teşkilatı da sahip çıkmalı. Ben çözüleceğine inanıyorum, ama herkesin bu işe bir katkısı olsun.” açıklamalarında bulundu.

BAŞKAN YARDIMCILARI VE MÜDÜRLER BELİRLENDİ BAŞKAN YARDIMCILARI VE MÜDÜRLER BELİRLENDİ

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, kendine has üslubuyla değerlendirmelerde bulunduğu, Öncü TV ekranları ile 100.2 Radyo Öncü ortak yayını ile geniş kitlelere ulaşan ‘Yorumluyorum’ programında turizmi Akçakoca özelinde ele aldı. MHP’li Okan Yanmaz’ın belediye başkanı olduğu 2019-2024 döneminde kaybedilen 3 mavi bayrağın tekrar kazanılması gerektiğini vurgulayan Ünsal, tüm Düzce’nin el birliğiyle Akçakoca’yı kurtarması gerektiğini kaydetti.

Ceneviz Kalesi Plajı

“Bu denizlerin temiz olması iktidarıyla, muhalefetiyle CHP’lisiyle, MHP’lisiyle herkesin boynunun borcu”

Düzce turizminde Akçakoca’nın önemli bir yer tuttuğunu ve korunması gerektiğinin altını çizen Ünsal, geçmişte yaşanan olumsuzlukların tekrarlanmaması için 31 Mart’ta tekrar halktan destek alan tecrübeli Başkan Fikret Albayrak’a destek verilmesi gerektiğini söyledi.

Düzce’nin denize açılan penceresi olan Akçakoca’da suyun her daim temiz olması için gerekli tedbirlerin el birliği ile alınması çağrısı yapan Ünsal, şu ifadeleri kullandı: “Sizi Akçakoca’ya getirmek istiyorum. İnsanın bir bedeni var, eli var ayağı var. Akçakoca, Düzce'nin akciğeri. Nefes alamadığınız zaman ne olur? İnsan yaşayamaz… Cüneyt Yemenici döneminde Akçakoca'da 3 tane mavi bayrak vardı. Turizm standartlarında, dünya standartlarında, deniz kum ve temizlik noktasında… Özellikle geçen yaz şunu yaşadık; Akçakoca Kaymakamlığı ‘bugün denize girilmesi uygun değildir.’ açıklaması yaptı. İşin aslında denizde kolibasili oranı çok yüksekti. Arıtmanın sıkıntısı ve pompaların yeterli çalışmamasından dolayı. Çiçeği burnunda tecrübeli bir belediye başkanı buraya seçildi. Fikret Albayrak. Cumhur İttifakı’nın dışında tek belediye başkanı. Burada özellikle Talih Özcan'a ve Fikret Albayrak'a büyük iş düşüyor. Özellikle bu yaz Akçakoca sahillerinde ve kolibasili oranıyla nezih bir şekilde denize girmek için, burada tedbir alınmalı. Özellikle İl Özel İdaresi, Sayın Valimiz de duruma hassasiyetle bakıyor. Bir devlet büyüğümüz gelse biliyorsunuz, Akçakoca'da konuk evi var. Devlet büyüklerimiz için valilik makamının tasarrufunda, deniz kenarında bir akşam yemeği vereceksiniz. Düzce Belediyesi'nin Beltur tesislerinin, vilayetler evinden devralınan Kalkın’da özel bir yeri var. Bu denizlerin temiz olması ve kolibasilinden temiz olması ve girilebilir olması, iktidarıyla, muhalefetiyle CHP’lisiyle, MHP’lisiyle herkesin boynunun borcu. Peki, bu niye yapılmamış bugüne kadar? Arıtma tesislerinde bir pompa sistemi var. Gelen lağım suyunu bu arıtmaya gönderme noktasında bir tane var, yedeği yok. Ciddi de bir rakam. 10-15 milyon bunun maliyeti. Akçakoca Belediyesi’nin eline 10 milyon, o günden bugüne kadar geçmemiş mi? Daha hala bir pompayla çalışıyor. Pompada bir problem varsa burada sorun büyük. Mayıs ayının ortalarından itibaren insanlar oradaki yazlıklarına veya akşam oturmalarına, denizdeki o mis gibi iyot kokusunu çekmeye, deniz havası almaya gidecekler.”

341227,Ekran Goruntusu 64Png

“Akçakoca hepimizin”

Akçakoca’yı CHP’li bir başkan kazandığı için iktidarın ‘Destek vermem’ düşüncesinde olmayacağına inandığını belirten Ünsal, şöyle konuştu: “Burada ben şuna inanıyorum; Fikret Başkan, Talih Özcan vekil bununla ilgili bir çalışmaya başladılar. Ancak bu el birliğiyle çözülmesi gereken bir mesele. Sayın Faruk Özlü de, Sayın Milletvekillerimiz Ayşe Keşir, Ercan Öztürk, Sayın Valimiz, İl Genel Başkanı, AK Parti İl Başkanı ve teşkilatı da sahip çıkmalı. Ben çözüleceğine inanıyorum, ama herkesin bu işe bir katkısı olsun. Fikret Başkan'la görüştüğümde birinci gündemlerinin bu olduğunu, çözüm aşamasında mücadeleye başladıklarını, çözeceklerini söylediler. Akçakoca hepimizin. Düzce'nin nefes aldığı bir yer. Hafta sonlarında denize girmek için, akşamları gittiğimiz yerde, mekanlarda oturmak için bu önemli. Bu konuda ne yapılmalı? Bir ölçüm cihazı var. Denizdeki kaliteyi, o mavi bayrakları yeniden elde etmek için bu ölçüm cihazının bir şekilde alınması lazım. Bir şekilde fayda sağlanması lazım. Ben şundan eminim. AK Partili Belediye Başkanı seçilseydi, biz bunları yapardık ama AK Partili seçilmediği için yapmıyoruz diyeceklerine inanmıyorum. Çünkü bir nokta var, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Talih Özcan'ın hoşgörüyle, ortak akılla Düzce'yi yaklaştırması, muhalefeti yaparken bile, nezaket kurallarında ve toplumda ayrıştırmayan bir yaklaşımda olması, Düzce'nin bir bütünlük halinde olmasında olumlu netice almasında en önemli faktörlerden biri.” 

“Bizi Akçakoca düşmanı ilan ettiler”

‘Akçakoca'yı kurtaralım’ çağrısında bulunan Ünsal, “Akçakoca'daki bu yangını söndürelim. Bu yangın burada ciddi oranda eksik yapmış. Önceki belediye başkanına bir şey söylemenin anlamı yok. Bizi Akçakoca düşmanı ilan ettiler. Yani eden, eğleyen suçlu değil söyleyen suçlu.” ifadelerine yer verdi.  

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;