1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 98. yıl dönümü Düzce'nin Akçakoca ilçesinde kutlandı.

A W237961 03

DAĞ ATIŞMASINA TUTUŞAN İKİ BAŞKANA: YERSİZ TARTIŞMALARI BIRAKIN DAĞ ATIŞMASINA TUTUŞAN İKİ BAŞKANA: YERSİZ TARTIŞMALARI BIRAKIN

 Düzce Valisi Selçuk Aslan, AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın önemine değindiği konuşmalarında, etkinliklere katılan herkese teşekkür edildi.

A W237961 06

 Konuşmaların ardından yapılan yarışmalarda yüzmede kızlarda Eylül Berna Gündoğdu ve Sevda Gül, erkeklerde Batuhan Serhat Geçti, Celal Semih Yanmaz, Eren Sami ve Erol Yılmaz birinci oldu.

A W237961 04

Tekli sandalda Cihan Yılmaz birinci olurken, 2'li, 3'lü ve 4'lü tekne yarışlarında Karaburun Gençlik birinci oldu. Halat çekme yarışmasının galibi ise Beşyol Gençlik kazandı.

A W237961 01

Vatandaşların en çok ilgisini çeken yarışma ise yağlı direğe tırmanma oldu. Onlarca kişi direğe tırmanarak bayrağı almaya çalışırken, Recep Sarımehmet 3'üncü denemesinde bayrağı alarak yarışmanın galibi oldu. Derece elde eden isimlere protokol üyeleri çeşitli hediyeler vererek Denizcilik ve Kabotaj Bayramı coşku ile kutlandı.

A W237961 05

Kaynak: İHA