Türkiye’de bir benzeri olmayan ve sıra dışı görünümüyle dikkat çektiği gibi Selçuklu mimarisinden esinlenerek yapılan Akçakoca Merkez camiinin tüm bakım, onarım ve tadilat işleri hayırsever iş insanı Burhan Özdemir tarafından yapılacak.

Unnamed-5

MOBİL MUTFAK VE DOĞAL AFETLERDE KULLANILAN EKİPMANLAR ENVANTERE TEMİN EDİLDİ MOBİL MUTFAK VE DOĞAL AFETLERDE KULLANILAN EKİPMANLAR ENVANTERE TEMİN EDİLDİ

Akçakoca Merkez Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Murat Bıyık, gazetemize yaptığı açıklamada, büyüklerin bu camiyi Akçakoca halkına kazandırdığını kendilerinin vazifesinin de caminin tüm işlerini yürütmek olduğunu belirtti.

13 1024X682

“Camların acilen değiştirilmesi lazımdı”

Caminin bakım, onarım boya gibi işlerinin olduğunu ancak maliyetinin yüksek olması nedeniyle hayırsever işadamı Burhan Özdemir ile görüştüklerini belirten Bıyık, ”Bize bu caminin ayakta kalması için bakım, onarım, tamir, cam gibi işlerin yapmamız gerekmektedir. 1999 yılında salon kısmını ibatede açtık. 1999 yılından bu yana kadar salon kısmına bakım yapılmadı. Camların acilen değiştirilmesi lazımdı. Bu hususta Akçakocalı hayırsever işadamı Burhan Özdemir ile görüştük. Kendisini davet ettik ve davetimizi kabul etti. Caminin projesi üzerinde çalışma yapacağını söyledi. Camimizin mimarisi değişik olduğu için bu mimariye uygun bir proje yapacağını söyledi” açıklamalarında bulundu.

11 1024X682

Farklı seçenekli proje hazırlayıp Akçakoca halkı hangisini beğenirse onu yapacağının sözünü verdiğini aktaran Bıyık, ”İki proje yaptı. İki projeden hangisinin olması gerektiğini halka sunacak. Halkımız hangisini beğenirse onun üzerinde çalışma yapacağını söyledi. İnşallah Temmuz ayının ortalarında caminin iç-dış boyası, camları, hepsini yapacağız “ ifadelerini kullandı.

12 1024X682

Başkan Bıyık, Akçakoca halkı adına Burhan Özdemir’e teşekkür etti.

Editör: Tuğba Aksoy