Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, Düzce'deki tarımsal faaliyetleri yakından takip etmeye devam ediyor. Bu kapsamda sık sık üreticilerle buluşan İl Müdürü Uzun, merkeze bağlı Konaklı Köyü'nde bulunan lavanta bahçesini gezerek incelemede bulundu. Sezonun ilk hasadını yapan İl Müdürü Esra Uzun, başlayan Lavanta Sezonu ve ürünlerle ilgili firma yetkililerinden bilgi aldı.

İ2

Bahçenin sahibi ve aynı zamanda Konaklı Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Esra Hatice Eser, 5 alanda Sertifikalı Angustifolia Sevtopolis Tıbbi Yağlık lavanta yetiştiriciliğine hobi olarak başladığını belirtti. Eser,zamanla bitkiyi tanıdıkça, görsel zarafeti ve kokusunun bir tutku halini aldığını, zaman içerisinde, lavantanın görsel çekiciliğinin yanında, suyu, yağı ile tıbbi ve gıda sektöründe talebin artmasıyla firmanın giderek büyümeye başladığını dile getirdi.

İ1

 Lavanta fidelerini, çeliklerini, esansiyel yağlarını ve doğal olarak üretimi yapılan lavanta balı, sabun, vb. tüm ürünleri güvenli ve hızlı bir şekilde e-ticaret platformu üzerinden de sattıklarını anlattı.

İ5

Ülkemizde ekim alanı yıl yıl artan Lavantanın Düzce’de örnek bahçe olması açısından önemini belirten Uzun, lavanta bahçelerinin İlimiz de giderek artan eko-turizmin de en önemli parçalarından biri olduğunu, bütün herkesi, yerli ve yabancı turları doğada eşine az rastlanır renk cümbüşüyle süslü görsel şölen sunan lavanta bahçesini görmeye davet etti.

ONAY ALAN YATIRIMCILAR SÖZLEŞME İMZALADI ONAY ALAN YATIRIMCILAR SÖZLEŞME İMZALADI

İ4

İ3

Editör: Zeki Aşıkoğlu