Başlıksız 4-18

“İki yakayı buluşturduk”

Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, mevsim şartlarına bağlı şekilde kesintisiz devam eden çalışmalara yakından takibini sürdürüyor.

Asar Deresi üzerinde inşası devam eden asma köprü çalışma alanında incelemelerde bulunan Başkan Özlü, burada hem esnaf ve vatandaşların taleplerini dinledi hem de projenin süreci hakkında bilgiler paylaştı. İlk köprü tabliyelerinin yerleştirme işleminin tamamlanarak iki yakanın birleştiğini belirten Başkan Özlü “Asar Deresi, şehir merkezimiz için bir şanstır. Merkezde su ile vatandaşlarımızı buluşturmak üzere hazırladığımız bu projede zorlu süreçler yaşadık ama çalışmalarımızı kararlılıkla yürütüyoruz. Artık birinci köprünün taban kısımlarını birleştirdik ve iki yakayı buluşturduk. Tabliyeleri taşıyacak, proje görselinde gördüğümüz büyük boru parça da Ankara’da tamamlandı, yola çıkacak. Onu da yerleştirdikten sonra sıra Çin’de üretilen çelik halatlarımızın montajına gelecek. Çalışma hızımız yerinde, mevsim şartları da izin veriyor, en kısa sürede burası şehrimizin sadece bir geçiş noktası değil, yaşam alanı olacak” dedi.

Başkan Özlü’nün inşaat alanında yaptığı inceleme sırasında yanına gelen, geçmiş yıllarda Asar Deresi üzerinde bulunan Rıhtım Balık Evi’nin işletmecisi Engin Akar proje için duyduğu heyecanı dile getirerek “Hayalim hep buydu. Sayın Başkan’ımdan da bu projenin hayata geçirileceğini duyduğumda hakikaten hayal gibi gelmişti. Artık gerçeğe dönüşüyor. İnşallah hep beraber tekrar burada bir gün muhabbet ederiz” şeklinde konuştu.

AKTAŞ ŞELALESİNİN YÜRÜYÜŞ PARKURLARI TAMAMLANDI AKTAŞ ŞELALESİNİN YÜRÜYÜŞ PARKURLARI TAMAMLANDI

5-85