PSİKODRAMA YÖNTEMİ İLE KAYGILARI AZALTILACAK PSİKODRAMA YÖNTEMİ İLE KAYGILARI AZALTILACAK

Konuya ilişkin kurumdan yapılan bilgilendirmede şunlar kaydedildi: “Düzce Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DÜSEM); başta sanayi ve kamu kuruluşları olmak üzere bölge insanına yönelik yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim programları düzenleme, teknik ve sosyal alanlarda danışmanlık sağlama ve bölgenin sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlayacak proje iş birlikleri geliştirme noktasında önemli faaliyetler yürütüyor.

Bu kapsamda DÜSEM, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından İnsansız Hava Aracı (İHA) eğitimleri için yetkilendirildi. Günümüzde birçok alanda kullanımı bulunan drone eğitimleri artık Düzce Üniversitesi’nde de DÜSEM üzerinden verilebilecek.”

Thumbs B C F81C22492E02425Bcfed0C2Bb117Fdc8

“Drone kullanımı önemli”

Açıklamada görüşlerine yer verilen DÜSEM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Seda Çavuş, son yıllarda popüler hale gelen ve günlük olarak gerçekleştirilen birçok profesyonel görev için drone kullanımının önemli olduğunu belirtti. Fakat drone kullanımı, doğru eğitimi gerektirdiğinden, ilgili drone pilot kursunun açılabilmesi için, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne başvurduklarını, Düzce Üniversitesi altyapısı ve öğretim elamanlarının desteğiyle İnsansız Hava Aracı eğitimleri için yetkilendirilme süreçlerini başlattıklarını ve şubat ayı itibari ile yetki belgesini Düzce Üniversitesi’nin başarıyla aldığını ifade etti.

1-241

“Daha geniş kariyer fırsatları yelpazesine sahip olmasını amaçlıyoruz”

Bölge insanının, öğrencilerin ve paydaşların bu kurs sayesinde çok daha geniş bir kariyer fırsatları yelpazesine sahip olmasını amaçladıklarını dile getiren Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Seda Çavuş, merkez bünyesinde açılacak olan İnsansız Hava Aracı kursları ile optimal ve uzmanlaşmış hassas tarımın geliştirilmesi ve sürdürülmesi, bitki sağlığı tedavilerinin gerçekleştirilmesi, mahsullerin durumunun analiz edilmesi, ilaçlama ve haşerelerin önlenmesi, güvenlik, topografik aktivite, inşaat ve haritalamanın optimum performansının değerlendirilmesi gibi birçok konuda eğitime katılacakların desteklenebileceğini sözlerine ekledi.