ÜNİVERSİTEDE 36 BRANŞTA KURS BULUNUYOR ÜNİVERSİTEDE 36 BRANŞTA KURS BULUNUYOR

Düzce Üniversitesi’nde gerçekleştirilen imza törenine Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık ve üniversite yöneticileri katıldı. İmza töreninde konuşma yapan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, nitelikli istihdamın en önemli adımlarından biri olan Staj ve İşletmede Mesleki Eğitim konusunun öncelikli olduğunu vurguladı.

İmzalanan protokol ile Düzce Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencilerin, Düzce TSO’ya kayıtlı firmalarda staj, işletmede mesleki eğitim olanaklarının artırılması ve firmalarca ihtiyaç duyulan iş gücünün karşılanmasına yönelik istihdam odaklı iş birliğini kapsayacak.

Bıyık, Düzce’deki sanayici üyelerin en önemli sorunlarından birinin nitelikli istihdam olduğunu belirterek, “Ziyaret ettiğimiz ve bizimle temasa geçen üyelerimizden aldığımız en önemli geri bildirim konusu durumunda. Biz de oda olarak bu konuda en büyük paydaşımız olan Düzce Üniversitesi ile geçmişten bugüne kadar süren iş birliğimizi pekiştirmek istiyoruz. Nitelikli istihdamın artması, üyelerimizin ihtiyacı olan seviyelerdeki personellerin yetiştirilebilmesi amacıyla bu protokolü çok önemsiyoruz. İmzaladığımız protokolün, üniversitemize, üyelerimize ve ilimize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.