Gürcistan Ankara Büyükelçisi Giorgi Janjgava ve beraberindeki heyet, Gürcü Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı’nın kuruluşunun 10. yılı münasebetiyle Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir’i ziyaret ederek çeşitli konular hakkında istişarelerde bulundu.

6-6

Ziyarette, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir ile birlikte; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç, Prof. Dr. Abdullah Taşkesen, Genel Sekreter Nihat Yıldız, Düzce Üniversitesi Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı ve aynı zamanda Uluslararası Ofis Koordinatörü Prof. Dr. Ayfer Gedikli, Düzce Gürcü Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Kubilay, Düzce Üniversitesi akademisyenleri ile Gürcü Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı öğretim üyeleri de yer aldı.

4-18

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir’e görevinde başarılar dileyen Giorgi Janjgava; Ülkemizin Gürcistan’la yakın ekonomik, siyasi ve kültürel ilişkileri olduğuna işaret ederek, Düzce Üniversitesi’nin Gürcü Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı vasıtasıyla Gürcü diline sağladığı katkılar ve bu alanlardaki akademik çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

3-26

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir ise Gürcistan Ankara Büyükelçisi Giorgi Janjgava’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Düzce Üniversitesi’nin eğitim-öğretim faaliyetleri, bilimsel çalışmaları ve bölgesel kalkınma faaliyetleri gibi konular hakkında konuk büyükelçiyi bilgilendirdi. Çeşitli konularla ilgili görüş alışverişi şeklinde devam eden ziyarette, Gürcistan Ankara Büyükelçiliği ve Düzce Üniversitesi arasında ortak bir sempozyum düzenlenmesi için fikir birliğine de varıldı. Gürcistan üniversiteleri ile öğrenci ve öğretim üyesi değişimi, bilimsel çalışmalar ve karşılıklı iş birliği imkânlarının daha da artırılmasının önemi vurgulandı.