Çağlayan Adliyesi önünde polis noktasına silahlı saldırı yapıldı. Saldırıda üçü polis, altı kişi yaralandı. Olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılardan bir kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

Dhkp C Uyesi Pinar Birkoc Kimdir Pinar Birkoc Nereli Kac Yasinda 1707217328 233 X750

Teröristlerin kimlikleri belirlendi…

Öte yandan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya saldırıda ölü olarak ele geçirilen DHKP/C’li iki teröristin kimliklerinin belirlendiğini açıkladı. Bakan Yerlikaya yaptığı açıklamada, “Bugün Çağlayan Adliyesi C Kapısı önündeki kontrol noktasına yönelik terör saldırısı girişimi gerçekleşmiştir. Etkisiz hale getirilen E.Y. ve P.B adlı hainlerin DHKP/C terör örgütüne üye oldukları tespit edilmiştir. Saldırı girişiminde bulunan teröristler etkisiz hale getirilirken, 3’ü polis 3’ü vatandaşımız olmak üzere 6 kişi yaralanmıştır. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

SEÇİMLERİN YILDIZ VE BAYRAK ARASINDA GEÇMESİ ÖNGÖRÜLÜYOR SEÇİMLERİN YILDIZ VE BAYRAK ARASINDA GEÇMESİ ÖNGÖRÜLÜYOR

0X0 Caglayana Saldiran Dhkp Cli Teroristlerin Omer Faruk Gergerlioglu Ve Sezgin Tanrikulu Ile Ne Baglari Var Cumhu 1707219937153 (1)

Saldırıda ölü olarak ele geçirilen terörist Pınar Birkoç’un İstanbul’da İETT otobüsüne Molotoflu saldırının faili olarak tutuklandığı ve cezasının bir kısmını Düzce Çilimli T Tipi Kapalı Cezaevinde kaldığı öğrenildi.

HABER: Savaş ARI