Kafkas coğrafyasında yaşayan halkların ortak kültürü olan Nart Destanı, Düzce’de belediye tarafından yaptırılan Kafkas Anıt Rölyefi ile yaşayacak.

Düzce Belediyesi, Başkan Dr. Faruk Özlü öncülüğünde birçok vizyon projenin hayata geçirilmesini sağlarken, şehrin değişimi, dönüşümü ve markalaşması noktasında da vatandaş odaklı sosyal belediyecilik çalışmalarını sürdürüyor. 

Çerkez Abazh

YAŞLILARIN BAYRAMINI KUTLADI YAŞLILARIN BAYRAMINI KUTLADI

Bu kapsamda Çerkes (Adıge) ve Abhaz toplumunun doğuşundan bugüne kadar geçirmiş olduğu süreci anlatan Nart Destanı, günümüzde Kafkas coğrafyasının en zengin kültürleri arasında yer alıyor. Düzce Belediyesi tarafından Konak Kafkas Park içinde yapımı tamamlanan Kafkas Anıt Rölyefi’nin açılışı yarın saat 17:00’da yapılacak. 2,2 metre yüksekliğinde ve 8 metre boyunda olacak şekilde çalışılan, Kafkas toplumlarının acılarını, kültürlerini yansıtacak rölyef, Sabiha Ulusoy Kütüphanesi’nin yanında kendisi için hazırlanan bölüme yerleştirildi.

Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Dr. Faruk Özlü’nün de katılacağı açılış törenin ardından, Kafkas Anıt Rölyefi, Çerkez ve Abhaz vatandaşların hizmetine sunulacak.

 HABER: Savaş ARI