Düzce’de Devlet Su İşleri himayesinde bulunan, Hasanlar Barajı’ndan başlayarak, yaklaşık 850 kilometre uzunluğa sahip, tarımsal sulama kanallarında bakım, onarım ve temizlik çalışmaları devam ediyor.

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte, tarımsal sulama amacıyla kullanılacak suyun 13 Mayıs’tan itibaren kanal hatlarına verilmesi planlanırken, Öncü Haber mikrofonuna konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Düzce Ovası Sulama Birliği Başkanı Ebubekir Uzgur, bu noktada vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmasını istedi.

Ekran Görüntüsü 2024 05 09 103336

Uzgur ayrıca Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye, çiftçilere ve kuruma verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

“850 Km’lik hatta bakım onarım çalışması”

Kanal ve kanalet hatlarında yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Düzce Ovası Sulama Birliği Başkanı Ebubekir Uzgur, “Düzce Ovası Sulama Birliği Başkanlığı olarak, ilimizde bulunan DSİ’ye ait, Hasanlar Barajı’ndan itibaren yaklaşık 850 kilometrelik bir hatta tarımsal sulama hizmeti veriyoruz. Tarımsal sulama hizmetini verirken 2024 yılı sezonuna birçok iş makinesi, personellerimiz ve Düzce Belediyesi’nin de ciddi bir desteğiyle başladık. Birçok köyümüzde, Konuralp ve mahallelerinde; Tepecik, Çorak, Taşlık, Köklük Çerkez Taşköprü, Kuşoğlu, Kiraztarla ve Kaymakçı köyü gibi hatlarımızın geçtiği bölgelerde kanal, kanalet ve ana kanallarda ciddi bir temizlik çalışması yaptık.” ifadelerini kullandı.

SAĞLIK TURİZMİ EĞİTİMİ VERİLECEK SAĞLIK TURİZMİ EĞİTİMİ VERİLECEK

Whatsapp Image 2024 05 08 At 12.25.34

“Belediye Başkanımız Özlü’ye verdiği desteklerden dolayı şükranlarımı sunuyorum”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Uzgur, ”Bu süreçte bize, 4-5 tane iş makinesi, DSİ’nin makineleri ve Düzce Belediyesi’nin makineleri takviye edildi.  Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü’ye bu noktada, hem çiftçimize vermiş olduğu desteklerden dolayı hem de kurumumuza vermiş olduğu desteklerden dolayı şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.

Whatsapp Image 2024 05 08 At 12.25.35

“Kanallardan uzak, hayata yakın durmak lazım”

13 Mayıs’tan itibaren kanallara su verileceğini, bu konuda vatandaşların duyarlı ve dikkatli olmasının altını çizen Uzgur, “Mayıs ayının 13’ünde kanallara su vermeye başlayacağız. Kanallara su verildiği andan itibaren, vatandaşlarımızın can ve mal açısından dikkat etmesi gerekiyor. Kanallar yüzmek ve serinlemek için değil de tarımsal faaliyet için kullanıldığının bilinmesi, çocukların, gençlerin ve kendilerinin sulama kanallarına girmemesi bu noktada tedbir alınması can ve mal kaybının önüne geçmek adına bizim için önem arz etmektedir. Kanallara su verildikten sonra, vatandaşlarımızın hassasiyet göstermesi, hem kendileri için hem de kurumumuz açısından önemlidir. Kanallardan uzak, hayata yakın durmak lazım.” İfadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 05 08 At 12.26.55 (1)

Haber: Zeki AŞIKOĞLU- Tuğba AKSOY

Kameraman: Zeki AŞIKOĞLU