YAPTIĞI KARADENİZ ŞARKILARINI DİNLEYENLERİN BEĞENİSİNE SUNUYOR YAPTIĞI KARADENİZ ŞARKILARINI DİNLEYENLERİN BEĞENİSİNE SUNUYOR

Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, köpek ölümlerine ilişkin yaptığı açıklamada sahipsiz hayvanlarla ilgilenen ekibin görevlerini en iyi şekilde yerine getirdiğini belirtti.

Sosyal medyada yer alan görüntüler için istemedikleri bir durum olduğunu dile getiren Demircan, daha önce ilçede meydana gelen selde köpek barınağındaki kulübelerin içinin çamur dolması üzerine 20 hayvanı 14 Aralık 2023'te Düzce'deki barınağa sevk ettiklerini anlattı.

Demircan, 15 gündür barınağa sahipsiz hayvan almadıklarını fakat gelen şikayetler üzerine Saçmalıpınar, Bakacak, Hamamüstü ve Güzeldere köylerinden 20'ye yakın köpeği topladıklarını belirtti. Merkezdeki barınağa bırakmak üzere ilçeye getirdiklerini fakat yılbaşı tatiline girildiğinden geçici olarak bakmak zorunda kaldıklarını kaydetti.

Y-2

Hayvanlardan yaşlı çoban köpeğinin gece gerçekleşen doğumu sonrası 4 yavrudan ikisinin öldüğünü, birine de diğer köpekler tarafından zarar verildiğine değindi.

Demircan, sosyal medyada paylaşılan ve öldüğü söylenen beyaz renkteki köpeğin ise tedavisinin sürdüğünü ve sağlıklı durumunun iyi olduğunu bildirdi.

Demircan, “Ekibimizle gerekli hassasiyeti gösteriyoruz. Kedisi ve köpeği olan bir belediye başkanıyım. Bu olayda hizmette kusurumuz olmuştur ama kastımız, art niyetimiz yoktur." ifadesini kullandı. ÖNCÜ HABER/AA