24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle, siyasilerden kutlama mesajları gelmeye başladı. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ile AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Keşir mesajında, AK Parti döneminde öğretmen ve eğitime verilen değerin 21 yıldır sürekli yükseldiğini belirtti. Öğretmenliğin kutsal bir görev olduğunun altını çizen Keşir, 21 yıldır en büyük bütçenin Milli Eğitim Bakanlığı’na aktarıldığının altını çizdi.

SEÇİMLERİN YILDIZ VE BAYRAK ARASINDA GEÇMESİ ÖNGÖRÜLÜYOR SEÇİMLERİN YILDIZ VE BAYRAK ARASINDA GEÇMESİ ÖNGÖRÜLÜYOR

ayşe keşir-5

Keşir: “Eğitim konusunda önemli adımlar attık”

Keşir mesajında, şu görüşlere yer verdi:

“Öğretmenlik, bir meslekten öte kendini çocukların yarınlarına, ülkenin geleceğine adamak demek. Yurdumuzun her köşesinde bu uğurda emek veren öğretmenlerimizin günü kutlu olsun. AK Parti olarak 21 yıldır bütçeden uygulamalara önce eğitim, önce çocuklarımız dedik. En fazla payı Milli Eğitim Bakanlığımıza ayırdık, yaptığımız atamalarla on binlerce öğretmeni öğrencileriyle buluşturduk.  En önemli fırsat eşitliği aracı olan eğitimin önündeki engelleri kaldırdık. Kat sayı uygulamasından, başörtüsü yasağına tüm haksız uygulamaları tarihe gömdük. Kız çocuklarının eğitim hakkını en iyi şekilde kullanabilmesi için düzenlediğimiz kampanya ve teşviklerle eğitime erişimi destekledik. Kız çocuklarının her kademede okullaşma oranını yükselttik. Özellikle üniversitesiz il bırakmayarak, kız öğrencilerin yükseköğrenime katılımını kolaylaştırdık. Son verilere göre kız ve erkek öğrencilerimizin arasında okullaşma farkı sadece yüzde 0,8. Kız öğrencilerin yüzde 49,2’si artık üniversiteli.  Sınıf mevcutlarını azaltmak, eğitimi daha kaliteli hale getirmek için hem fiziki şartların iyileştirilmesi hem de insana yatırım yaptık.  AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı olarak, Hanımefendi Emine Erdoğan’ın himayesinde “Nerede Kalmıştık?” projesini başlattık. Lise eğitimi yarım kalmış binlerce kadının tekrar eğitime dönmesine, yarım kalan hayallerine kavuşmasına vesile olduk. Öğretmenler günü vesilesiyle terör örgütleri tarafından şehit edilen öğretmenlerimiz ve ebediyete uğurladıklarımızı rahmetle anıyor, emektarlara sağlıklı ömürler diliyorum.  24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun. İyi ki varsın Öğretmenim.”

HASAN ŞENGÜLOĞLU-5

Şengüloğlu: “Eğitime olan katkılarınızı takdir ediyoruz”

AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu ise yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

 “24 Kasım Öğretmenler Gününde Başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Şehadete ermiş öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. “Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır." diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ışığında, siz kıymetli öğretmenlerimize içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.  Sizler, bilgiyle donanmış nesillerin yetişmesinde kilit bir rol oynuyorsunuz. Sabrınız, özveriniz ve öğrencilere kattığınız değer için size minnettarız. Sizler, sadece bilgi veren değil, aynı zamanda karakter kazandıran, yarının liderlerini şekillendiren değerli rehberlersiniz. Bu sebeple, sizlere minnettarız ve öğrencilerinizle birlikte büyüyen bir toplumun inşasındaki katkılarınızı takdir ediyoruz. Öğretmenler gününüzü en içten dileklerimle kutlar, sağlık ve mutluluk dolu nice başarılı yıllar dilerim. Sizlere olan teşekkürlerimizi bir borç bilir, nice nesillerin ışığınızda aydınlanmasını umarım.”

HABER: Savaş ARI